PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

ساخت هواپیمای سبک دو نفره به همت زوج سبزواری

محمدرضامحسنی ثانی نماینده سابق مردم سبزوار در محل فرودگاه سبزوار از روند آزمایش های این هواپیما بازدید کرد گفت: ساخت این هواپیمای سبک مقدمه ساخت هواپیماهای 4 و 5 نفره است و ما آماده ساخت کارگاه ساخت این هواپیمای سبک در سبزوار و حمایت از تولید انبوه آن هستیم.

 

علی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار افزود: این طرح با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری به این مرحله رسیده است و درصدد هستیم برای خرید این هواپیمای سبک به خریداران تسهیلات ارزان قیمت واگذار کنیم که این امر مورد توافق معاون علمی ریاست جمهوری نیز قرار گرفته است.

علی انارکی سازنده این هواپیما نیز گفت: بعد از تایید طرح توسط اساتید دانشگاه صنعتی شریف ساخت این هواپیمای سبک را در تیر 93 به همراه همسرش آزیتا اکبری که کارشناس شیمی است آغاز و در کارگاهی نزدیک فرودگاه ابیک قزوین که مخصوص هواپیماهای سبک است شروع به ساخت قطعات هواپیما در ابعاد واقعی کرد.

او که کارشناسی هوافضا است درباره ساخت این هواپیمای سبک گفت: با تحویل کتابچه طراحی هواپیما در اردیبهشت 93به سازمان هواپیمایی کشوری درحضور اعضای کمیته هوایی از طرح دفاع کرده و طرحش به عنوان نخستین هواپیمای خانه‌ساز در ایران انتخاب شده است.

علی انارکی با اعلام این که برای ساخت این هواپیما 400 میلیون تومان هزینه شده است افزود: این هواپیماکه مراحل پایانی آزمایش خود را می گذراند از نوع کانارد است یعنی بال در قسمت عقب و دم در قسمت جلو قرار گرفته در حالی که در هواپیماهای مسافری بال هواپیما وسط و دمش عقب است.

او درباره مزیت های این هواپیما گفت:به علت جایگاه موتور ،در صورت آتش گرفتن هواپیما ، حریق به کابین خلبان سرایت نمی کند،از طرفی به علت شکل آیرو دینامیک این هواپیما از موتور بهینه استفاده می شود و قادر است با موتورهای ضعیف تر نیز پرواز کند .

انارکی افزود: این هواپیما با وزن حدود 650کیلوگرم از خانو

اده هواپیماهای سرعتی مسابقه ای است که توانسته با موتور 100 اسب پرواز کند.

او گفت: این هواپیما را کسی نمی تواند کپی برداری کند زیرا مرکز جرم ندارد و با این حساب هواپیمای کپی شده به زمین برخورد می کند.

 

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت