PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

ساخت تخصصی انواع آنتن های پهن باند ،گین بالا

ساخت تخصصی انواع آنتن های پهن باند ،گین بالا 🇮🇷


آنتن های صفحه ای و یاگی باندهای GSM و مودمهای 3G-4G با گین بالا و دو پلاریزه
آنتن های همه جهته گین بالا برای فرکانس های 820 و 1200 و 900 مگاهرتز

مقاله کامل اصول مخابرات و محیط های انتقال


انواع آنتن های هلیکال پهن باند با کیفیت سیگنالی عالی و گین بالا

آنتن های لگاریتم پریودیک 100مگاهرتز تا 20گیگاهرتز
و باند مگاهرتز 860 تا 2.6 گیگاهرتز موبایل

آنتن های هورن double ridge & pyramidal  500مگاهرتز تا 40گیگاهرتز


آنتن های یاگی جهت استفاده های مختلف صنعتی، موبایل، دیتا لینک، مودمهای رادیویی و ارسال صوت و تصویر زمینی و هوایی(UAV)
اطلاعات فنی و فروش :


mahmoody_t@ 
09126105853


اصطلاح باند پهن (Broadband) در مقابل اصطلاح باند پایه (Baseband) قرار دارد و تفاوت اصلی در این است که در Broadband سیگنال ارسالی مدوله شده و ارسال میگردد ولی در Baseband سیگنال ارسالی بدون عملیات مدولاسیون بر روی رسانه انتقال قرار میگیرد. بنابراین در Broadband میتوان چندین سیگنال مختلف را بطور هم زمان بر روی رسانه انتقال ارسال کرد ولی در Baseband در هر زمان فقط یک سگنال قابلیت ارسال دارد. برای مثال شبکه اترنت بصورت Baseband و ADSL بصورت Broadband کار میکند. باید توجه داشت که Bandwidth در سیستمهای Baseband محدود نشده است ولیکن در سیستمهای Broadband هر یک از سیکنالهای مدوله شده دارای پهنای باند مشخصی هستند.

اصطلاح پهن‌باند (Broadband) اشاره به سیگنال مخابراتی یا وسایل با پهنای باند زیاد دارد. قبل از اختراع پهن‌باند خانگی، اینترنت dial-up تنها وسیله دانلود موسیقی، فیلم و چک کردن پست الکترونیک بود. ۱۰ تا ۳۰ دقیقه دانلود یک آهنگ با حجم متوسط ۳٫۵ مگابایت و بین ۲۸ ساعت دانلود یک فیلم با حجم ۷۰۰ مگابایت به طول می‌انجامید. اینترنت dial-up به شدت از خط تلفن خانگی استفاده می‌کرد و خانه‌ها می‌بایستی تصمیم می‌گرفتند که آیا پرداخت بهای آن برای یک ثانیه، ارزشش را دارد یا خیر.

مودم کابلی اولین انتخاب دردسترس پهن‌باند بود اما به دلیل کمبود کابل اینترنت در ابتدای سال ۱۹۹۷ برای مشترکان، پهن‌باند تا ۲۰۰۱ متوقف شد. اینترنت پهن‌باند سرعت دانلود مصارف خانگی را تا ۱۰ برابر نسبت به dial-up افزایش داد. مشابه بسیاری از تکنولوژی‌های جدید، بیشتر کاربران قادر به پرداخت هزینه‌های اینترنت سریع نبودند. موانع پرداخت یک فاکتور طولانی مدت نبود. در ۲۰۰۴ نیمی از خانواده‌های آمریکایی اینترنت پهن‌باند را مقرون بصرفه می‌دانستند. از زمان ساختش پهن‌باند به صورت مداوم قویتر و سرعت دسترس پذیری آن سریعتر و سریعتر شد. معانی متفاوتی برای broad در محتوا و زمان‌های مختلف بیان شده‌است. اصالت ریشه آن در فیزیک است. صوت و سیستم‌های رادیویی مهندسی اولین موقعیت‌هایی بود که از معانی مشابه پهن باند استفاده کردند. اگرچه این واژه طی دهه ۱۹۹۰ محبوب و به عنوان یک اصطلاح بازاریابی برای دسترسی به اینترنتمطرح شد.

 

مقاله کامل اصول مخابرات و محیط های انتقال

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت