PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

آغاز رقابت ماهواره‌های دست‌ساز دانشجویان در روز یکشنبه

هفتمین دوره ملی و اولین دوره بین‌المللی مسابقات "کن‌ست" با حضور تیم‌های دانشجویی ایرانی و خارجی، روز یکشنبه نوزدهم اسفندماه جاری در فرودگاه ایوانکی استان سمنان برگزار می‌شود.

مسابقات کن‌ست ایران که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، رقابتی برای سنجش میزان توانمندی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برای ارسال ماهواره به فضاست.

این رقابت با هدف ایجاد زمینه‌ای برای رشد کیفی دانش و تجربه دانشجویان و علاقه‌مندان به فناوری هوافضا و علوم مرتبط با آن و شرکت در رقابتی هیجان‌انگیز و مطرح شدن ایده‌های نو، طراحی و برگزار می‌شود.

مأموریت اصلی کن‌ست‌ها، فرودی کاملاً صحیح و اصولی با استفاده از چتر یا هرگونه ابزار مختلف است. اطلاعات فرود در هر لحظه باید یا به ایستگاه زمینی مخابره شود و یا در خود کن‌ست ذخیره و بعد بازپخش شود. اطلاعات فرود شامل دمای‌هوا، رطوبت، سرعت و شتاب فرود می‌شود.

این مسابقات همگی جوانب طراحی، ساخت و آزمون یک پروژه فضایی از گزارش طراحی اولیه آن تا پیاده‌سازی در روز عملیات و ارائه نتایج پس از آن را شامل می‌شود. مأموریت‌ها و الزاماتی به منظور بازتاب جنبه‌های مختلف مأموریت‌های واقعی از جمله شرایط و الزامات مأموریت‌های سنجش از دور، مخابرات، زیستی و خودکارسازی در این مسابقات در نظر گرفته شده است.

کن‌ست یک سامانه بسیار ساده مکاترونیکی است که به عنوان زیرمجموعه‌ای از دانش رباتیک فضایی مطرح می‌شود. نام این سامانه بر پایه استاندارد ساخت آن هم‌ارز ماهواره‌ای که در ابعاد قوطی نوشابه است، انتخاب شده است. این سامانه یک فرصت آموزشی برای علاقه‌مندان به طراحی و ساخت ماهواره‌ای، فراهم می‌کند. یک کن‌ست باید شامل همه بخش‌های اساسی یک ماهواره از جمله زیرسیستم‌های توان، مدیریت داده و فرمان و مخابرات باشد تا بتواند به‌صورت مستقل عمل کند.

در مسابقات امسال ۱۸ تیم دانشجویی از ایران و دو تیم از کشور ترکیه شرکت کرده‌اند. این تیم‌ها با کاوشگرهای خود روز یکشنبه به رقابت با هم می‌پردازند تا تیم‌های برتر شناسایی و معرفی شوند.

ایسنا

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت