PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

برخی از کاربردهای پهپادها در زندگی - کاربرد نخست - نظامی

کاربردهای پهپاد در زندگی امروزی ؛ استفاده از پهپادها در صنایع مختلف

کاربردهای پهپاد در دنیای مدرن امروزی جنبه های مختلفی را در بر می‌گیرد. از تحقیقات هواشناسی گرفته تا کاربردهای نظامی و از ردیابی تا شناسایی مکان‌های مختلف، بخش‌هایی از وظایف این پرندگان هدایت پذیر از راه دور است، اما استفاده از پهپادها در کدام صنایع بیشتر و کاربردی‌تر است؟

Drone، پهپاد یا همان پرنده هدایت‌پذیر از راه دور یک هواپیمای بدون سرنشین است که قابلیت کنترل از راه دور را دارد. این وسیله که بیشتر برای مقاصد نظامی خاص طراحی شد، اکنون به یکی از گجت‌های دوست‌داشتنی در دنیای امروزی تبدیل شده که کاربردهای فراوانی دارد. در این مطلب مهمترین کاربردهای پهپاد را با هم مرور خواهیم کرد.

کاربردهای پهپاد در زندگی امروزی

کاربردهای پهپاد صرفا به یک حوزه یا صنعت خاص محدود نمی‌شود. اگرچه این فناوری بیشتر از سوی سازمان‌های دفاعی و یا دوست‌داران تکنولوژی مورد استفاده مداوم قرار می‌گیرد، با این وجود مزایای استفاده از پهپاد فراتر از این بخش‌هاست.

با افزایش دسترسی به این پرندگان بدون سرنشین، بسیاری از مشاغل پرخطر برای جابجایی لوازم و یا نظارت بر بخش‌های مختلف شروع به استفاده از آن کردند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، بازارهای جهانی نوظهور برای سرویس‌های تجاری در استفاده از پهپادها چیزی در حدود ۱۲۷ میلیارد دلار ارزش دارد و همان طور که شرکت‌های بیشتری به دنبال سرمایه‌گذاری در این فرصت‌های تجاری هستند، جذب سرمایه در توسعه این هواپیماهای بدون سرنشین نیز در حال گسترش است، اما کاربردهای پهپاد در کدام بخش‌‌ها و یا صنایع نقش مهمتری دارد

۱. کاربردهای نظامی پهپاد

یکی از مهمترین کارکردهای پهپاد استفاده از آن در ارتش است. در سال ۱۹۷۳ ارتش ایالات متحده رسما تایید کرد که در جنگ ویتنام از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده است. این شروع عصر جدیدی برای استفاده از پهپادها در عرصه نظامی شد.

کاربردهای نظامی پهپاد

طبق آخرین اماری که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، حداقل ۵۰ کشور جهان از کاربردهای پهپاد در زمینه نظامی سود می‌برند. ایران یکی از کشورهایی است که کار طراحی و ساخت این پرندگان بدون سرنشین را انجام می‌دهد.

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت