PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

تصاویر ماهواره ای از پدیده‌های ژئومورفولوژی سمنان منتشر شد

ژئومورفولوژی (Geomorphology) یکی از شاخه‌های علوم جغرافیای طبیعی است که موضوع آن شناخت اشکال و ناهمواری‌های پوسته زمین است که محدوده مطالعات آن، سطح تماس بین لیتوسفر یا سنگ کره و اتمسفر یا همان هوا کره، در نظر گرفته می‌شود.

ژئومورفولوژی از یک طرف تحت تأثیر نیروهای درونی زمین قرار داشته و از طرف دیگر، نیروهای بیرونی یعنی فرسایش که منشأ آن در هیدروسفر و اتمسفر است؛ اثرات خود را بر آن اعمال می‌کنند.

این پدیده در جنوب استان سمنان و از طریق داده‌های ماهواره سنجش از دور لندست و سنجنده OLI در ترکیب باندی ۷۵۳ به دست آمده است.

در تصویر بالا، پدیده‌های ژئومورفولوژیکی متعددی نظیر پالیاها، باتلاق‌های نمکی (marsh salt) ، پهنه‌های گِلی (flat mud) و گنبدهای نمکی به همراه لندفرم های تکتونیکی چین خوردگی و شکستگی دیده می‌شوند.

در تصویر دوم، پدیده‌هایی همچون پهنه‌های نمکی و گلی (شرق تصویر)، تپه‌های شنی که از مرکز به سمت شرق کشیده شده و پالیا به رنگ فیروزه‌ای در سمت شمال غربی تصویر دیده می‌شوند.

در تصویر سوم نیز نمایی باشکوه از چین خوردگی‌های گسلی شده در دشت کویر که نمونه‌ای منحصر به فرد از لندفرمهای تکتونیکی در کل سیاره زمین است دیده می‌شود.

در تصویر آخر هم یکی از گنبدهای نمکی استان سمنان در دشت کویر دیده می‌شود. گنبدهای نمکی از جمله پدیده‌هایژئومورفولوژیکی تکتونیکی محسوب می‌شوند. این ساختارها با توجه به خاصیت شکل پذیری نمک و حرکت آن به طرف سطح زمین ایجاد می‌شوند و چین‌های دیاپیری زیبایی را پدید می‌آورند.

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت