PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

آشنایی با پهپاد INTEL FALCON 8 PLUS

شاید کمپانی اینتل را تنها به عنوان کمپانی سازنده پردازنده‌های کامپیوتر بشناسید؛ ولی با توجه به گستردگی و رشد روز افزون تکنولوژی، برای شرکت‌هایی نظیر اینتل کار در تنها یک زمینه تکنولوژی ممکن است گزینه مناسبی نباشد. به همین دلیل فعالیت این کمپانی در زمینه پهپادها چندان تعجب برانگیز نیست، البته منظورساختن چیپست و اجزاء یا طرح‌هایی برای پهپاد نیست بلکه ساخت یک پهپاد واقعی و کامل به نام  +Falcon 8 توسط اینتل است.

این اولین بار نیست که اینتل وارد حوزه ساخت پهپادها به عنوان یک فن‌آوری رو به رشد می‌شود؛ ولی اولین بار است که این کمپانی پهپاد متعلق به خودش را می‌سازد. برخلاف پهپادهای ساخته شده توسط شرکت‌های دیگر نظیر Parrot و DJI پهپاد +Falcon 8 برای علاقه مندان و سرگرمی‌های مرتبط با آن ساخته نشده و کاملاً جنبه صنعتی و تجاری دارد.

انتظار می رود که استفاده کنندگان، فالکون اینتل را به سایت های ساخت و ساز ببرند و از آن به عنوان چشم خود استفاده کنند، به جای آنکه زمان زیادی را صرف قدم زدن در محوطه یا رانندگی در آن کنند.

فالکون ۸ پلاس تنها ۲.۷ کیلوگرم وزن دارد و سریع  پرواز می کند. اینتل خبر می دهد که نهایت سرعت این پهپاد به ۵۶ کیلومتر در ساعت می رسد.

IF8_Intel-Falcon-8_DSC08606_bea_website-w700
 

علت این سرعت بالا، نوع ساختاری است که اینتل به کار گرفته. اگر به این پهپاد از بالا نگاه کنید، بدنه آن شکل و شمایل کاراکتر «V» را دارد. اینتل می گوید که این ساختار را به عنوان یک اختراع برای خود ثبت کرده است.

 
ICP_Intel-Cockpit_DSC08779_bea_website-w700
 

این پهپاد به یک دستگاه کنترل از راه دور مجهز گشته که «Intel Cockpit» نام دارد. این کنترلر ضدآب است و دو آنالوگ استیک برای کنترل پهپاد، و همچنین یک تبلت برای مشاهده آنچه پهپاد می بیند در آن به کار گرفته شده.

در حال حاضر بیشتر پهپادها جنبه سرگرمی دارند و شرکت «DJI» هم ۷۰ درصد بازار آنها را در دست گرفته. این در حالیست که هنوز یک بازیگر اصلی وارد عرصه تولید پهپادهای صنعتی نشده و ارائه فالکون ۸ پلاس می تواند اینتل را در نقش رهبر این دسته قرار دهد.

اینتل این پهپاد را با همکاری شرکت «Ascending Technologies» توسعه داده که اکنون یکی از زیرمجموعه های خود اینتل به شمار می رود. اینتل در روزهای نخست سال میلادی جاری این کمپانی آلمانی را خرید.

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت