PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

چرا باید در دوره های فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی شرکت کنیم؟

🚨 چرا باید در دوره های فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی شرکت کنیم؟👇👇


⬅️دوره های یکپارچه فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی بیش از سه سالست که به صورت یکپارچه و کشوری در استان ها و شهر های مختلف کشور تحت نظارت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی و با حضور مستقیم دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور و متخصصان منتخب استان و مسوولین ذی ربط و خیل مشتاقان فناوری های نوین برگزار میگردد،
یک آموزش جامع و همه جانبه برای تمامی کسانی است که میخواهند در زمینه پهپاد فعالیت داشته باشند .تا کنون بیش از 123 دوره کشوری یکپارچه و بیش از 3900 محقق و علاقه مند ،گواهینامه حضور در این دوره ها را دریافت نموده اند که به اذعان کارشناسان دنیا یک رکورد محسوب می شود🏆
با اینکه شرکت در دوره های فناوری پهپاد برای عموم آزاد است اما بیشترین مخاطبین این دوره ها را گروه های زیر تشکیل می دهند :

1- دانشجویان ، اساتید دانشگاه ، پژوهشگران ، محققین و علاقه مندان به حوزه های هوایی و کسب و کارهای دانش بنیان

2- مدیران و کارشناسان صنایع و شرکت های دولتی و خصوصی (در حوزه های صنعت، معدن، عمران، کشاورزی، محیط زیست و . . .)

3- اعضای بیش از 393 اتحادیه فیلم برداران و عکاسان شهرستان ها (آتلیه داران) و فیلم برداران و عکاسان مجالس و مراسم

4- متخصصان مراکز وابسته به صدا و سیما، سینما گران، فیلمسازان، مستند سازان و اصحاب رسانه و خبر

5- نهادهای امدادی، هلال احمر، آتش نشانی، یگان های حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، جنگلبانی و حراست ها

6- نقشه برداران، متخصصان GIS، کارشناسان ثبت املاک و کاداستر، واحدهای GIS شهرداریها، بنیاد مسکن، نفت و گاز، آب و برق، سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی ن.م.

دوره های فناوری پهپاد یک دوره ساده که در آن مطالب تکراری بیان شود نیست بلکه یک راهنمای جامع و فشرده برای تمامی کسانی است که به نوعی با پهپاد سروکار دارند و یا میخواهند به این عرصه وارد شوند.

✴️مهمترین مواردی که میتوان برای لزوم حضور در این سمینارها برشمرد عبارتند از :

✅1⃣ کسانی که به پهپادها علاقه مند هستند و می خواهند اطلاعات کلی در این زمینه کسب کنند با شرکت در این دوره میتوانند با انواع پهپادها اشنا شوند، گونه های متفاوت عمود پروازها را تشخیص دهند و همچنین در زمینه مولتی روتورها به شناخت ساختار آنها، اجزا و زیرسیستم ها شامل انواع سنسورها و سنجشگرها، لیزر اسکنرها، سامانه های طیف سنجی و مغناطیس سنجی، ثقل سنجی و تشعشع یابی دست یابند .

✅2⃣ کلیه افرادی که به دنبال شناسایی فرصت های کسب و کار در حوزه فناورهای پهپادها هستند و یا به نوعی فکر ایجاد یک فعالیت اقتصادی مرتبط با حوزه پهپاد را در سر می پرورانند نیز میتوانند با شرکت در این دوره ها با حوزه های مختلف کاری پهپاد شامل تصویربرداری هوایی، بازرسی خطوط انتقال برق و نفت و گاز، نقشه برداری هوایی، نظارت بر معادن و دپوها، اکتشاف، کود پاشی محلولی و سم پاشی مزارع، طیف سنجی حرارتی و تشخیص آفات و تنش های آب و خاک و گیاهان، امداد و نجات، آتش نشانی، مدیریت بحران، حمل بار و تبلیغات به وسیله پهپاد آشنا شوند .

✅3⃣ شرکت کنندگان با اصول کلی پرواز پهپاد ها، قوانین و مقررات پروازی و نکات ایمنی آنها ، آشنا می شوند تا پرواز با امنیت خاطر برای خود و دیگران داشته باشند.
دستورالعمل های پروازی انواع پهپادها، ارتفاع های مجاز پروازی، شرایط حمل و نقل و جابجایی پهپاد، شرایط استاندارد محیطی و رعایت نکات ایمنی جهت حفظ سلامت خلبان، انسانهای اطراف و خود دستگاه از مهمترین مواردی است که در این دوره عنوان می شود.

✅4⃣ اگر با نحوه ثبت خلبان و پلاک پهپاد و اخذ مجوز پرواز و روند قانونی آن آشنا نیستید حتما در یکی از دوره های مقررات هوایی شرکت کنید👈 روال ثبت کاربر و ثبت و پلاک پهپاد و فرایند قانونی اخذ مجوز پیش از هر پرواز مورد بسیار مهمی است که عموما عدم اطلاع کاربر آموزش ندیده از قوانین، موجب توقیف دستگاه و بعضا تشکیل پرونده قضایی میشود و عواقب امنیتی یا انتظامی به دنبال دارد.⚠️

✅5⃣ پیش از پرواز پهپاد حتما لازم است با نقشه راه ها و حریم های هوایی و کتابچه اطلاعات هوانوردی کشور(Iran AIP) آشنا شوید و در منطق پرواز ممنوع، پرواز خطرناک و پرواز محدود بدون اطلاع و کسب مجوز های لازم پرواز نکنید. عدم اطلاع از محدودیت ها و ممنوعیت های پروازی مناطق مختلف کشور ⛔️ و پرواز در آن مناطق بدون اخذ مجوزهای لازم نیز میتواند برای شما عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.⚠️🚨


✅6⃣ در این دوره ها اصول مخابراتی و انواع فرستنده و گیرنده ها توضیح داده شده و عوامل اخلال و اختلال در پرواز پهپادها تشریح شده و در مورد سامانه های اخلال گر ضد پهپاد نیز به حضار توضیحات مفیدی داده می شود.

✅👈در کلیه دوره های یکپارچه فناوری پهپاد از شرکت کنندگان واجد شرایط و داوطلب، آزمون خلبانی اخذ شده و اطلاعات فرد آزمون دهنده و همچنین میزان مهارت خلبانی فرد در سامانه سراسری مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی کشور ذخیره میگردد که در صورت استعلام نهادهای ذیصلاح، آن فرد به عنوان خلبان دارای صلاحیت با سطح مهارت مشخص به نهاد استعلام کننده معرفی شود.

✴️ توجه داشته باشید برای تمامی افرادی که قصد ثبت و پلاک پهپاد خود را دارند، لازم است تا در یکی از دوره های یکپارچه فناوری پهپاد شرکت کرده و در آزمون خلبانی هم موفق شده باشند.

🚨 لازم به ذکر است گواهی حضور در دوره های مقررات هوایی و شناسنامه دار نمودن پهپاد و درج هولوگرام روی دستگاه و گذراندن آزمون خلبانی از پیشنیازهای لازم جهت اقدام برای اخذ مجوز پرواز از نهادهای قانونی می باشد.

✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️🚁✈️
👇اطلاع از جزئیات و ثبت نام در دوره های کشوری فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی 👇

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت