PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

اطلاعیه شرکت فرودگاه های کشور در مورد وضعیت فرودگاه ها با توجه به بارندگی های و کاهش دید افقی

اطلاعیه شرکت فرودگاه های کشور
در مورد وضعیت فرودگاه ها با توجه به بارندگی های و کاهش دید افقی
 
قائم مقام مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در امور فرودگاه ها به تشريح وضعيت فرودگاههاي سراسر کشور به دنبال بارش برف و کاهش دماي شديد از شب گذشته تا لحظه ارسال اين خبر پرداخت و از تلاش بي وقفه فرودگاهيان براي عملياتي سازي و آماده نگه داشتن فرودگاه ها و سطوح پروازي خبر داد.

حسین اسفندیاری در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: فعلاً به دلیل یخ‌زدگی باند پروازی و کاهش دید افقی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) پروازها انجام نمی‌شود و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت تا بعد از ظهر امروز ادامه یابد.

وی افزود: با بارش‌های دیروز و امروز برف، اقدامات موثری برای برف‌روبی سطوح پروازی آغاز و انجام شده است. اکنون وضعیت در فرودگاه ارومیه مناسب و باند در حال برف‌روبی است. همچنین در فرودگاه تبریز نیز دید مناسب است و فرودگاه اردبیل هم از نظر دید و باند پروازی مشکلی ندارد و همه منتظر بازگشایی و افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستند.

به گفته اسفندیاری، در فرودگاه مهرآباد برف‌روبی سطوح پروازی و باند به صورت مستمر از شب گذشته در حال انجام است، اما به دلیل کاهش دید افقی و همچنین یخ‌زدگی به دلیل کاهش دما، امکان انجام نشست و برخاست فعلاً وجود ندارد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها با بیان اینکه یخ‌زدایی از باند فرودگاه مهرآباد در حال انجام است، گفت: منتظر افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستیم و به محض رفع یخ‌زدگی، پروازها به فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

 

اسفندیاری ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز یخ‌زدایی از سطوح پروازی و باند در حال انجام است، اما دید افقی نیز در این فرودگاه پایین‌تر از اندازه استاندارد است. بنابراین امکان نشست و برخاست هواپیماها وجود ندارد.

وی اظهار کرد: فرودگاه جایگزین فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره)، فرودگاه‌های شهید بهشتی اصفهان و یزد هستند که از شب گذشته پروازهایی که در آسمان مانده بودند و امکان نشستن در فرودگاه‌های مهرآباد وامام(ره) را نداشتند، به فرودگاه‌های اصفهان و یزد منتقل شدند و ‌اکنون ظرفیت این فرودگاه‌ها نیز تکمیل شده است. اکنون از نظر اپرون و ظرفیت ترمینال، ظرفیت در فرودگاه‌های اصفهان و یزد تکمیل است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش برف تا ظهر امروز ادامه دارد و از بعدازظهر کاهش می‌یابد. بنابراین بلافاصله پس از افزایش دید افقی و یخ‌زدایی از باندهای فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) پروازها مجددا از این دو فرودگاه برقرار خواهد بود.

وی ادامه داد: لازم است مسافران پیش از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن‌های 199 (اطلاعات پرواز فرودگاهی) و همچنین شماره‌های 096330 و 02151001 (اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی) تماس بگیرند. 

منبع: شرکت فرودگاه های کشور

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت