PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

اطلاعیه مهم اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور

🚨🚨اطلاعیه مهم 📢📢

ضمن تشکر از مدیران خوب و مسوولیت شناس اتحادیه های عکاسان و فیلم برداران شهرستان های مشهد، شیراز، اهواز، بوشهر، ماهشهر، ساری، بابلسر، یزد، بیرجند، قزوین و ... که با تعامل خوب با طرح ساماندهی پهپاد و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران
زمینه رشد و پیشرفت اعضای خود را با حفظ قانون و مقررات هوایب کشور فراهم نموده اند
⚠️ متواترا گزارش هایی از مراجع ذیصلاح می رسد که مدیران برخی اتحادیه های عکاسان بعضی شهرستانها به تحریک اعضای خود در جهت عدم ثبت پهپاد و عدم اخذ گواهینامه فنی مبادرت می ورزند🚨
این تخلف آشکار علاوه بر مغایرت با دستور صریح نهاد بالادستی آنها یعنی اتاق اصناف ایران
با قوانین و مصوبات نهادی های عالی کشور به شرح ذیل هم مغایر است:

1- مصوبه مورخ 31.5.1386 هیات وزیران و تاییدیه مجلس شورای اسلامی با عنوان " آیین نامه مدیریت و ساماندهی وسایل پرنده فوق سبک غیر نظامی" که صراحتا در چند ماده آن آمده👇
👈هر وسیله پرنده باسرنشین و بدون سرنشین که بخواهد در حریم فضای هوایی جهوری اسلامی ایران پرواز نماید می بایست تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری ثبت گردد و تابعیت و علامت ثبت ایرانی دریافت نماید.

2- مصوبه شورای عالی امنیت ملی مورخ 20.4.94 با موضوع ساماندهی وسایل پرنده بدون سرنشین و کاربران آن که در آن الزام شده تمامی تولیدکنندگان، وارد کنندگان، آموزش دهندگان و پرواز دهندگان وسایل پرنده بدون سرنشین باید ثبت شده و مجوز دریافت نمایند.

3- مصوبه شماره 52 شورای امنیت کشور مورخ تیرماه 1396 و دستورالعمل 15 صفحه ای پیوست آن با موضوع "دستورالعمل بکارگیری وسایل پرنده بدون سرنشین غیر نظامی" که در آن به صراحت تاکید شده هم کاربر پهپاد و هم خود دستگاه باید ثبت شوند و پرواز با مجوز صورت بگیرد.

👈مستندات لازم به نمایندگان استانی کارگروه پهپاد ابلاغ شده است، همچنین از طریق شورای امنیت کشور تیرماه سال گذشته (1396) نیز دستورالعمل شماره 52 به تمامی مراجع انتظامی و امنیتی و استانداریها ابلاغ گردیده است.

🙏خواهشمند است ضمن تعامل دوستانه با مدیران این اتحادیه ها، آنها را از عواقب نامطلوب نقض این قوانین مهم و پیگردهای قانونی این تخلفات آگاه فرمایید.

با تشکر و آرزوی توفیق و سربلندی
مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی
27 تیرماه 1397
@UAVregistet
www.PAHPADHA.com

پهپادها مرکز هوشمند رسمی هوافضا ایران

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت