PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

استفاده از پهپادها برای مهار آتش در اصفهان

استفاده از پهپادها برای مهار آتش در اصفهان

سرعت بالای رسیدن به محل حادثه، فیلمبرداری با کیفیت با دوربین های متنوع از جزییات محل و امداد و نجات بدون حضور عوامل انسانی در شرایط خطرناک و سخت از ویژگی های این پهپادهای مدرن و باهوش است. این پرنده ها را می توان از ایستگاه ها و ستادهای آتش نشانی کنترل و هدایت کرد و برای بررسی مکان ها و ساختمان های حادثه دیده و راه های نجات حادثه دیدگان فرستاد.
ربات ها و پرنده های بدون سرنشین (Unmanned Aerial Vehicl یا به اختصار UAV و یا DRONE) که در پارسی به آنها پرنده هدایت پذیر از دور (یا به اختصار پهپاد) گفته می شود، در مقایسه با هلی کوپتر و هواپیما، به دلیل عدم نیاز به سکوی پرواز، تکنولوژی بالا، هدایت راحت، قابلیت های فراوان، اندازه های کوچکتر، سبکی بسیار انعطاف پذیر و دارای قابلیت مانور بسیاری هستند. این پهپادها را معمولا می توان از هر مکانی پرواز داد و نیازی به باند پرواز ندارند. یکی دیگر از برتری های آنها که بسیار اهمیت دارد ارتفاع پرواز پایین آنها نسبت به انواع پرند های دیگر می باشد که آنها را در تراز پایین تر از ابرها قرار می دهد و در نتیجه در کلیه عملیات امداد و نجات و سایر زمینه ها که نیاز به پرواز در ارتفاع پایین می باشند، می توان از آنها استفاده نمود.

به اشتراک گذاریه کلیپ ها جهت آشنایی مورد استفاده پهپادها و کاربرد آنها در رشته های مختلف و متنوع می باشد تا شاید از پتانسیل های موجود در جوانان مشتاق که در این زمینه دارند مورد استفاده قرار گیرد. و البته مسئولین مربوطه نیز در صدد بر آیند تا از استعداد های سرشار علاقه مندان در رشته های مختلف استقبال و استفاده نمایند. ( آتش نشانی - حلال احمر - نیروهای نظامی و انتظامی- صدا و سیما - رسانه ها - کشاورزی - ورزشی - بهداشت و درمان و .... )


دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت