PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

دهمين دوره مسابقات ملى هوافضا در دانشگاه صنعتى اميركبير

دهمين دوره مسابقات ملى هوافضا در دانشگاه صنعتى اميركبير

 

دهمین دوره ی مسابقات ملی هوافضا

 

به دهمین دوره‌ی ‌«مسابقات ملی هوافضا» خوش آمدید!

 

دانشکده‌ی مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) برای دهمین سال متوالی با اهدافی چون ترویج دانش هوافضا، ترغیب دانش‌پژوهان به تحقیق و فعالیت خلاقانه در این زمینه، تقویت مهارت انجام کار‌ گروهی، فراهم‌سازی بستری مناسب برای دانش آموزان و دانشجویان برای ارائه دستاوردهای خود و نیز ایجاد محیطی دوستانه در دانشگاه برای ارتباط هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان با دانشجویان و اساتید، اقدام به برگزاری مسابقات ملی هوافضا می‌نماید. دهمین دوره‌ی این مسابقات در اردیبهشت‌ماه سال 1397 و در قالب 6 لیگ راکت‌آبی 90 درجه، هاورکرافت، گلایدر دانش آموزی، سرعت پهپبادها، گلایدر کنترلی و اویونیک برگزار می‌گردد که در این بین لیگ‌های راکت‌آبی 90 درجه، هاورکرافت و گلایدر مخصوص دانش‌آموزان و لیگ‌های پهپادسرعتی، اویونیک و گلایدرکنترلی از لیگ‌های کلاس آزاد است.


لیگ های آزاد

شبیه سازی اویونیک

مسابقات شبیه سازی اویونیک با هدف اشنایی بیشتر دانشجویان با وسایل اویونیکی موجود در کابین خلبان و مسائل مربوط به واقعیت مجازی برگزار می شود. شبیه سازی اویونیکی به جهت شبیه سازی پرواز برای خلبان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از این رو هدف اصلی این مسابقه، ایجاد چالش بین دانشجویان برای رسیدن به گرافیک بهتر و شبیه سازی دقیق تر وسایل اویونیکی مطابق با نیاز صنعت می باشد.

دانلود قوانین لیگ شبیه سازی اویونیک.pdf


گلایدر کنترلی

تفاوت کلاس گلایدر کنترلی و ساده مدل در داشتن سطوح کنترلی و امکان کنترل گلایدر توسط خلبان از دور است. چالش های مد نظر در این دوره، طراحی صفر تا صد یک گلایدر کنترلی است که کاربردهای آن در ابعاد واقعی اغلب شامل پروازهای تفریحی و در ابعاد مدل تصویر برداری هوایی می باشد. هدف دیگر این مسابقات ایجاد رقابتی علمی میان دانشجویان و به چالش کشیدن مهارت های عملی آنهاست.

دانلود قوانین لیگ گلایدر کنترلی.pdf

 

دانلود پیوست لانچر لیگ گلایدر کنترلی.pdf


سرعت پهپادها

لیگ مسابقات سرعت پهپاد ها برای اولین بار به فرم FPV در مجموعه مسابقات ایروکامپ قرار گرفته است. در این لیگ شرکت کنندگان می توانند با هر وسیله ی پرنده ای که با قوانین ما همخوانی داشته باشد وارد مسابقه شوند. هدف این لیگ طی کردن مسیر های مشخص شده که دارای موانع مختلف هستند در حداقل زمان ممکن است و خلبان باید خود به هدایت پرنده را در دست داشته باشد.

دانلود قوانین لیگ سرعت پهپادها (به روز رسانی شماره 1) .pdf


لیگ های دانش آموزی

گلایدر

مسابقات گلایدر هر ساله با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با اصول پروازی برگزار می‌شود. گلایدر وسیله ای پرنده، به شکل متعارف هواپیما و فاقد موتور است. در طراحی گلایدر به اصول آیرودینامیک باید توجه ویژه‌ای شود، زیرا دسترسی به کمترین نرخ نزول در نبود نیروی پیشبرنده، مهمترین ویژگی گلایدر است. هدف اصلی این مسابقه، ایجاد چالش بین دانش آموزان برای رسیدن به بیشترین برد و پایداری گلایدر است.

دانلود قوانین لیگ گلایدر دانش آموزی.pdf

 

دانلود پیوست لیگ گلایدر دانش آموزی.pdf

 

دانلود پیوست لانچر لیگ گلایدر دانش آموزی.pdf


راکت آبی 90 درجه

 

راکت آبی از جمله وسایل مهیج برای دانش‌آموزان است که با به‌کار بردن اصول علمی هوافضایی ساخته می‌شود. لیگ 90 درجه در سطح دانش‌آموزی و با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با دانش هوافضا هر ساله در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردد. شرکت‌کنندگان در این لیگ سعی می‌کنند بیشترین ارتفاع ممکن را طی کرده و علاوه بر باز شدن چتر در زمان مناسب کم‌ترین انحراف را از نقطه پرتاب داشته‌باشند.

دانلود قوانین لیگ راکت آبی.pdf


هاورکرافت

هاورکرافت(هواناو) نوعی شناور است که برروی بالشتکی از هوا تکیه دارد و توانایی گذشتن از پهنه های گوناگون بر روی زمین و همچنین گذر از روی آب را دارد. هوای ورودی به هاورکرافت از طریق پروانه به زیر سازه و بالشتک ها منتقل شده و سبب خیزش(هاورینگ) و استقرار آن برروی توده ای از هوای تحتِ فشار میشود. در این لیگ شاهد رقابت دانش آموزان با هدفِ رسیدن به بیشترین نرخِ پایداری و ایجاد نیروی لازم برای عبور از موانع خواهیم بود.

دانلود قوانین لیگ هاورکرافت-Hovercraft.pdf


 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت