PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

آغاز دوباره AIRBUS A380

ایرباس A380 باز هم تولید می شود

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد قراداد 20 فروند هواپیمای AIRBUS A380  و 16 فروند هواپیمای سفارشی AIRBUS A380 را با شرکت ایرباس امضا کرده است. ارزش این قرارداد 16 میلیارد دلار گفته شده است.

ناوگان A380 امارات، هر دو موتور GE و Rolls-Royce را در اختیار دارد. این هواپیماها از سال 2020 به امارات تحویل داده خواهند شد. امارات در حال حاضر بزرگترین ایرلاین بین المللی هوایی در جهان است. 


ویلیام شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، گفت: "امارات واقعا روحیه رشد، نوآوری و انعطاف پذیری دبی را نشان می دهد. این امر همچنین نقش رو به رشد شهر را در اتصال جهان به لحاظ مردم، سرمایه و جریانهای اطلاعاتی شکل می دهد.

رئیس هیئت مدیره و رئیس اجرایی Emirates Airline and Group امیلی شیخ احمد بن سعید آل مکتوم امروز با John Leahy، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایرباس، در دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی دبی، جان لوئی این قرارداد را امضا کرد.

شیخ احمد گفت: " A380 برای امارات موفق بوده است. مشتریان ما آن را دوست دارند و ما توانستیم آن را در ماموریت های مختلف در سراسر شبکه ما بکار ببریم، که این موضوع  به ما انعطاف پذیری از لحاظ گستردگی و ترکیب مسافر را می دهد.او افزود: "برخی از A380 های جدید که ما سفارش داده ایم، به عنوان جایگزینی ناوگان استفاده می شود. این سفارش ثبات را به خط تولید A380 بازمی گرداند. ما همچنین با شرکت ایرباس همکاری خواهیم کرد تا بیشتر به پیشرفت هواپیما و محصولات جانبی بپردازیم تا به مسافران بهترین تجربه ممکن را ارائه دهند. 

John Leahy، مدیر عامل شرکت هواپیمایی تجاری ایرباس می گوید: "من می خواهم از امارات، شیخ احمد، تیم کلارک و عادل الرخا تشکر کنم ." این هواپیما به رشد اقتصادی امارات کمک کرده است و موفقیت آن از سال 2008 است و ما خوشحال هستیم که این کار را ادامه خواهد یافت. 

همکاری امارات با ایرباس برای دهها سال است. امارات به زودی بزرگترین اپراتور ایرباس A380 در این سیاره با 101 A380 در حال حاضر در سرویس است.


 

We are pleased to announce an order for 36 Airbus A380s worth US$ 16 billion. This order takes our total A380 commitment to 178 aircraft, underscoring our confidence in the A380 programme


شرکت ایرباس پیشتر اعلام کرده بود در صورت عدم دریافت سفارش جدید از شرکت هواپیمایی امارات، به تولید این ابر جت پایان حواهد داد. حالا با امضای قرارداد خرید این هواپیمای غول پیکر بین این دو شرکت، تولید AIRBUS A380  تا 10 سال دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.


ایرباس ای۳۸۰ هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر، چهار موتوره و دو طبقه است، که توسط شرکت ایرباس طراحی و ساخته شده‌است. این هواپیما هم‌اکنون بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان به‌شمار می‌آید.

ساخت ایرباس ای۳۸۰ از سال ۱۹۹۶ با پروژه‌ای به‌نام ای۳ایکس‌ایکس آغاز گردید و از سال ۱۹۹۸ با نام کنونی معرفی شد. نخستین بار در ۲۷ آوریل ۲۰۰۵ به صورت آزمایشی از تولوز فرانسه به پرواز در آمد و دو سال پس از آن در ۲۵ اکتبر ۲۰۰۷ نخستین پرواز بازرگانی آن، از سنگاپور به مقصد سیدنی، برای شرکت هواپیمایی سنگاپور انجام شد.

ایرباس ای۳۸۰ توانایی جابجایی شمار زیادی مسافر دارد و کاربرد آن در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است. شمار صندلی آن در مدل استاندارد با سه کلاس مسافربری، بالغ بر ۵۲۵ نفر است. در مدل‌هایی که تنها دارای یککلاس اقتصادی هستند، این گنجایش تا ۸۵۳ نفر نیز، قابل گسترش می‌باشد. علی‌رغم ابعاد عظیم این هواپیما، ای۳۸۰ براساس ابعاد عرف و استوانه‌ای شکل، همانند بوئینگ ۷۴۷ ساخته شده و بدنهٔ آن، تنها اندکی از بوئینگ ۷۴۷ پهن‌تر است.

در نمای ظاهری، ای۳۸۰ دارای بال‌هایی است که در قسمت پائین بدنه نصب شده‌اند (Low-Mounted) و اندکی متمایل به عقب هستند و چهار نقطه برای اتصال موتور در آنها پیش‌بینی شده‌است. قسمت ارابهٔ فرود هواپیما، مشتمل بر ۲۲ عدد چرخ است، که نحوهٔ جاگذاری آنها، مشابه چرخ‌های بوئینگ ۷۴۷ و بوئینگ ۷۷۷ می‌باشد. این نوع طراحی در قسمت ارابهٔ فرود، با اغلب باندهای فرود در فرودگاه‌های بزرگ، سازگاری دارد. با این حال، مساحت عظیم بال‌های هواپیما، این نیاز را در اغلب فرودگاه‌های بزرگ پدید می‌آورد، که عرض باندهای خود را افزایش دهند تا دو هواپیمای ای۳۸۰ در کنار یکدیگر، بتوانند عبور نمایند.

ایران بعد از برداشته شدن تحریم ها قصد خرید این هواپیما را داشت اما تنها توانایی نشست و برخاست در فرودگاه تهران را داشت.

پهپادها
نخستین مرکز هوشمند هوافضا ایران
نخستین فن بازار دیجیتال هوشمند سامانه های هوشمند هوایی

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت