PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

طرح ناسا برای سفر های هوایی شهری

ناسا با ارائه طرحی برای سفرهای هوایی درون شهری در تلاش برای عملی کردن رویای حمل و نقل افراد و محموله‌های پستی بر فراز شلوغی خیابان‌ها است.

اگر تصور می‌کنید که نتایج پژوهش‌های ناسا فقط در اکتشافات فضایی و سفر به کرات دیگر به کار می‌رود در اشتباهید! یکی از نمونه‌های اخیر فعالیت‌ ناسا در کره خاکی خودمان آن است که این سازمان با همکاری بخش‌های علمی و صنعتی طرحی با نام حمل و نقل هوایی شهری یا یواِی‌ام (UAM سرواژۀ Urban Air Mobility) عرضه کرده و در تلاش برای عملی کردن آن است.

اکثر ما از شلوغی خیابان‌ها ناخرسندیم. انسان قرن‌ها روی زمین راه می‌رفت و قوانین جاذبه و محدودیت‌های فناوری او را به زمین دوخته بود. پس از قرن‌ها، با ساخت نخستین خودروها بیش از صد سال پیش این شرایط کمی تغییر کرد و با اختراع برادران رایت، در سال ۱۹۰۳/۱۲۸۱، انسان به آسمان‌ راه یافت. گرچه این راهیابی چندان هم آسان نبود؛ چنان‌که هزینۀ سفرهای هوایی چندان کم نیست و برای این دست سفرها، مقدمات فراوانی لازم است.

شرایطی را در نظر بگیرید که ماشین‌های پرنده بر فراز شهرها به پرواز در بیایند و ما با حداکثر ایمنی بر فراز آن‌ها پرواز کنیم. اکنون این تصور رؤیایی با هدایت ناسا و همکاری بخش‌های علمی و صنعتی در حال به حقیقت پیوستن است. این سامانۀ حمل و نقل ایمن و کاراست و شامل همۀ انواع حمل و نقل، مانند تحویل بسته‌ و تاکسی‌های پرنده برای جابهجایی مسافران به نقاط گوناگون شهر، می‌شود. سامانۀ یوای‌ام برای شهرهای بزرگ یا حتی کوچک کاربرد دارد و به نظر می‌رسد، ما به این رؤیا از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم. 

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت