PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

چهار حوزه تکنولوژی تسلیحاتی که در ۱۰ سال آینده به عینه در صحنه نبرد با آن مواجه خواهیم بود.

آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا چشم انداز خود را برای تسلیحات ۱۰ سال آینده به تصویر کشیده است. اینها تخیل نیست، تکنولوژی های است که در آینده نزدیک به محصول تبدیل می شوند.

چهار حوزه تکنولوژی تسلیحاتی که در ۱۰ سال آینده به عینه در صحنه نبرد با آن مواجه خواهیم بود.
اخیرا آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا، در ویدویی کوتاه چهار تکنولوژی که سال هاست مراکز مختلف تحقیقات دفاعی من جمله دارپا و دیگر مراکز تحقیقات نیروی های نظامی آن کشور، بر روی آن کار می کنند و از طرف وزارت دفاع ردیف های بودجه تحقیقاتی مختص به خود را دارند، منتشر نمود.
این چهار حوزه به قرار زیر است:
1- فرماندهی جنگنده های بی سرنشین توسط جنگنده های سرنشین دار مانند F-35:
هر چند ایده این امر جدید نیست ولی پیچیدگی های این حوزه در حال مرتفع شدن هستند. در ۲۰۱۷ برای اولین بار لاکهید مارتین مدیریت و فرماندهی یک F-16 بدون سرنشین از یک جنگنده سرنشین دار را مورد ازمایش و اثبات قرار داد.
2- طرح Gremlins:
پرتاب و بازیابی دسته پرشماری از پهپاد جهت ماموریت هایی ISR و یا جنگ الکترونیک از پرنده مادر مانند C-130 از طرح های مفهومی به مدل های آزمایشگاهی با TRL بالا در آمده است. مدیریت و فرماندهی هوشمند رباتیک، پرتاب و بازیابی خودکار بزرگ ترین چالش های این تکنولوژی است.
3- طرح CHAMP:
استفاده ازموشک های کروز مجهز به ماکرویوو با توان بالا که با پرواز بر فراز منطقه نبرد، تجهیزات الکترونیک را از وضعیت عملیاتی خارج می کند. اخیرا شایعاتی از به کارگیری این تسلیحات بر فراز مناطق تست موشک های بالستیک کره شمالی منتشر شده است.
4- تسلیحات انرژی مستقیم:
تجهیز جنگنده ها به توپ های لیزری دیگر از تخیلات فیلم های جنگ ستارگان به تکنولوژی های با TRL بیشتر از ۶ رسیده است. نیروی هوایی آمریکا تلفیق این تسلیحات را در نسل شش ام جنگنده ها بسیار محتمل می داند.

مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت