PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

فناوری هایبرید به پهپادها رسید - نخستین پهپاد هایبریدی طراحی و ساخته شد

فناوری هایبرید به پهپادها رسید

 نخستین پهپاد هایبریدی طراحی و ساخته شد

شرکت QUARTERNIUM موفق به طراحی و ساخت نخستین پهپاد هایبرید با نام HYBRIX2  شد. این نخستین بار در جهان است یک پهپاد با سوخت ترکیبی و فناوری هایبرید توانسته است با حمل بار به مدت زمان پروازی بیش از 2 ساعت دست پیدا کند.

این پهپاد به گونه ای طراحی شده است که می تواند گستره وسیعی از تجهیزات و لوازم همانند انواع دوربین، سنسورها و تجهیزات مورد نیاز نقشه برداری را با خود حمل کند و عملکرد بالایی از خود نشان دهد.


ویژگی های متمایز:

بهره مند از فناوری هایبرید، بازوهایی با قابلیت جدا شدن و تعویض آسان، شارژ و آماده سازی سریع و مدت زمان پروازی بین 2 تا 4 ساعت عملیاتی، این پهپاد را تبدیل به یکی از منحصر بفردترین پهپادهای جهان نموده است.

این پهپاد توانایی پرواز تا 4 ساعت را دارد و در صورتی که از تمام ظرفیت بارگیری خود استفاده نماید این زمان به 2 ساعت می رسد که در نوع خود نوعی رکورد محسوب می شود. از دیگر ویژگی های این پهپاد توانایی شارژ تنها در کمتر از  10 دقیقه می باشد که باعث می شود بسیار مورد علاقه فعالان این حوزه قرار بگیرد.


همانطور که اشاره شد این پهپاد به گونه ای طراحی شده که آماده سازی آن جهت پرواز به سرعت و سادگی انجام پذیرد. همچنین با توجه به بازوهای جداشونده علاوه براشغال فضای کمتر، حمل و نقل آن نیز بسیار راحت خواهد بود. 


این پهپاد از یک ایستگاه زمینی پیشرفته هدایت و کنترل می شود. این ایستگاه زمینی مجهز به دو عدد مانیتور می باشد. توانایی دریافت تصاویر بر روی مانیتور این دستگاه زمینی از پهپاد تنها یکی از قابلیت های می باشد. با این ایستگاه زمینی شما به راحتی می توانید هم پهپاد خود را کنترل کنید و هم دوربین و گیمبال آن را. طراحی این ایستگاه زمینی به گونه است که در طول هدایت پهپاد در مدت زمان عملیات آن، باعث خستگی خلبان و کاهش راندمان او نشود. تمامی اجزا و قسمت های آن پس از بررسی های دقیق جایگذاری شده اند. 


به لطف سیستم مدیریت پرواز این پهپاد، شما کنترل کامل و دقیقی بر روی پهپاد خواهید داشت که باعث می شود عملیات های گوناگون پروازی مانند نقشه برداری، تعریف نقاط مختلف پروازی و عملکرد پهپاد در آن نقاط، مدیریت موقعیت های اضطراری، تغییر سریع حالت های مختلف پروازی، قابلیت هدایت تمام خودکار، قابلیت هدایت دستی و ... را به راحتی انجام دهید. همچنین نرم افزار آن کد باز (open-source) و بر پایه Ardupilot می باشد که باعث سازگاری با سنسورها و دیگر تجهیزات هوانوردی و هوافضا می باشد و شما را مختار به استفاده از طیف وسعیی از آنها می کند.    


مشخصات فنی:

وزن بدون بار: 13.5 کیلوگرم

توان باربری: 2.5 کیلوگرم

حداکثر سرعت افقی: 80 کیلومتر بر ساعت

سایز ملخ: 30 اینچ

نوع باتری: 12 سلولی


مقاسه HYBRIX 2  با برحی محصولات مشابه هوافضا:THE FIRST PETROL-ELECTRIC MULTICOPTER

REACHING THE IMPOSSIBLE

HYBRiX.20 is the first hybrid fuel-electric multirotor RPA. This unique innovation incorporates an advanced technology with a fuel range-extender that provides more than 2hr. operational flight with maximum payload.

hybrid fuel electric multicopter of long endurance by Quaternium

EMBRACE THE FUTURE

Its unique features make HYBRiX.20 a very versatile platform for all kind of aerial applications. It can incorporate a wide range of sensors and payload accessories that will help you accomplish your missions faster and safer than ever before.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت