PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

ویدیو اختصاصی از پرواز پاراگلایدر و پهپادها برای یافتن کوهنورد گمشده تبریزی

ویدیو اختصاصی از پرواز پاراگلایدر و پهپادها برای یافتن کوهنورد گمشده تبریزی

دیروز صبح تیم اعزامی پهباد از سوی معاونت امداد و نجات استان به ارتفاعات میشو بین مرند و صوفیان اعزام گردید و 20 سورتی پرواز توسط آقایان مهرداد نیکمرد و قادر شکوری در ارتفاعات 200 و 500 متری از سطح زمین در دمای پنج درجه زیر صفردر باد و بوران نسبتا شدید به کمک نیرو های تخصصی کوهستان شتافت
در همینجا نیز از زحمات این عزیزان و آقای مهندس سعیدی که ما را در انجام این ماموریت یاری نمودند کمال تشکر و قدر دانی را داریم .
صبح امروز نیز با تجزیه و تحلیل اطلاعات در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان EOC سعی در بازبینی تصاویر و واکاوی دقیق منطقه گردید . عملیات برای جستجوی فرد مفقودی در روز ششم همچنان ادامه دارد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی از پرواز پاراگلایدر و پهپاد برای جست‌وجوی کوهنورد گمشده تبریزی خبر داد و گفت: با وجود پایان یافتن جست‌وجو در همه مسیرها، اعضای تیم کوهنوردی از رویت گمشده در قله کوه و در مسیری که به جاده شبستر باز می‌شود خبر دادند که به همین دلیل از روز گذشته عملیات جست‌‌وجو در این منطقه شروع شده است.

سعید کنعانی با بیان اینکه فقط معجزه الهی می‌تواند منجر به زنده مانده مفقودی شود، گفت: با این حال عملیات امداد و نجات برای یافتن کوهنوردی گمشده همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عملیات آغازین با اکیپی ۱۲۰ نفرِ بی نتیجه ماند افزود: در همین راستا ۶ نفر از اعضای یک گروه ۱۱ نفره هم که قصد صعود به ارتفاعات میشو را داشتند در ادامه‌ راه به خاطر نامساعد بودن شرایط جوی و تذکرات کوهنوردان هلال احمر از ادامه راه منصرف شدند، اما ۵ نفر علی‌رغم دریافت تذکر و در شرایطی که وزش باد به ۹۰ کیلومتر می‌رسید به راه خود ادامه دادند.

وی اظهار داشت: متاسفانه همراهان کوهنورد گمشده اطلاعات ضد و نقیضی می‌دهند که موجب سردرگمی تیم امداد و نجات شده و از سویی وسعت بالای میشو و شرایط خطرناک جوی امکان پرواز بالگرد به صورت مستمر را نمی‌دهد.

کنعانی با بیان اینکه عملیات جست‌وجو با حضور نیروهای هلال احمر و گروه‌‌های کوهنوردی زبده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برف در محل حادثه در حدی نبود که کوهنورد مفقودی در زیر برف بماند، البته در میشو صخره‌‌ای وجود دارد که در صورت سقوط عملیات جست‌وجو را سخت تر می‌کند.

ویدویی که برای نخستین بار و به صورت اختصاصی از سایت پهپادها از تصویر برداری پهپادها در عملیات امداد و نجات کوهنورد مفقودی منتشر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت