PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

کابین خلبان جنگنده پوشیدنی هم تولید شد

کابین خلبان پوشیدنی هم از راه رسید

متخصصان شرکت بی ای ای از ابداع فناوری تازه ای خبر داده اند که به خلبانان کمک می کند تا برای کنترل جت های جنگنده در آینده تنها از پلک زدن چشم بهره بگیرند.

در ساخت این کابین، ابزارهای کنترلی پیچیده با یک "سیستم واقعیت مجازی"(virtual reality system) جایگزین می‌شوند.

این "کابین پوشیدنی"(wearable cockpit) از فناوری "هوش مصنوعی" و "ردیابی چشمی" استفاده می‌کند تا این امکان را برای خلبانان فراهم آورد که به راحتی و توسط "نگاه‌ کردن" و "حرکات اشاره"، هواپیما را به حرکت و کنترل خود درآورند.

در کابین خلبانی که توسط بی ای ای طراحی شده، خبری از تجهیزات و امکانات متعارف و سیستم های کنترل سخت افزاری و فیزیکی نیست و در عوض از سیستم های واقعیت مجازی استفاده شده است.
از همین رو، کابین خلبان مذکور به کابین خلبان پوشیدنی مشهور شده که در آن از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی و ردگیری حرکات چشم برای کمک به کنترل هواپیما توسط خلبان استفاده می شود.
در قالب این سیستم کنترل اجزای مختلف هواپیما تنها با نگاه کردن خلبان به آنها و حرکات دست و صورت انجام می شود و به جای انبوهی از دسته ها و دکمه های کنترل و نمایشگرها و … شاهد یک صفحه کنترل پلاستیکی هستیم که تعدادی ابزار محدود و ساده تر بر روی آن نصب شده است.
این سیستم به گونه ای طراحی شده که به محض قرار دادن کلاه ایمنی خلبانی بر روی سر و روشن کردن آن صفحه کنترل و سایر امکانات مورد نیاز در قالب فناوری واقعیت مجازی به صورت سه بعدی در دسترس قرار می گیرد و اطلاعات لازم نیز به صورت آنی و لحظه به لحظه قابل مشاهده خواهد بود. پیکربندی ابزار کنترل و غیره نیز از طریق نمایشگر کلاه خلبانی یا حتی گوشی هوشمند ممکن خواهد شد. امید می رود با تکمیل این سیستم استفاده از آن در هواپیماها در آینده ای نزدیک رخ دهد.

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت