PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

طرح انهدام پهپادها با استفاده از امواج مایکروویو

ارتش آمریکا تصمیم دارد در ماموریت‌های آینده خود، برای مقابله با پهپادهای دشمن، از یک سیستم مجهز به امواج مایکروویو استفاده کند.

ارتش آمریکا، برنامه جدیدی برای استفاده از  پهپادهای مجهز به امواج مایکروویو دارد. این سازمان به تازگی تصمیم خود را مبنی بر به کار بردن یک سیستم مجهز به امواج مایکروویو علیه پهپادها اعلام کرد.

پروژه جدید ارتش آمریکا، خریداری یک سیستم مجهز به امواج مایکروویو موسوم به "نشانگر خود محافظ لیزری با انرژی بالا"(SHiELD) است که قرار است در ماموریت‌های پیش رو مورد استفاده قرار گیرد.

این سیستم که ساخت شرکت آمریکایی هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات موسوم به "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) است، روی یک هواپیما نصب می‌شود و پهپادها را با استفاده از یک پرتو متمرکز مایکروویو، از کار می‌اندازد.

این طرح، واکنشی در برابر سوء قصد به "نیکلاس مادورو"(Nicolás Maduro)، رئیس جمهور ونزوئلا است که به وسیله پهپادی حاوی مواد منفجره، مورد حمله قرار گرفت. اگرچه این اقدام، بی‌نتیجه ماند اما برای مقامات ارتش، یک هشدار محسوب می‌شود.

در ماجرای سوءقصد به مادورو، نیروهای امنیتی، به پهپاد مورد نظر شلیک کردند و این کار موجب انفجار و افتادن پهپاد روی زمین شد اما ارتش آمریکا تصمیم گرفته از راه‌های مقابله پیچیده‌تر و ایمن‌تری استفاده کند. بیشتر پهپادها، با تداخل رادیویی هدفمند، قابل خنثی شدن هستند و با این روش، می‌توان ارتباط آنها را با کنترل کننده قطع کرد.

ایسنا


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت