PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

طراحی و ساخت پهپاد خورشیدی - کوادکوپتر خورشیدی

گروهی از دانشجویان "دانشگاه ملی سنگاپور" (National University of Singapore) موفق به توسعه یک "کوادکوپتر" (Quadcopter) شده‌اند که تنها با انرژی خورشیدی پرواز می‌کند.

پیشتر درباره کوادکوپترهای خورشیدی شنیده بودیم که توسط پنل‌های فتوولتاییک، باتری آنها شارژ می‌شد اما اینبار پژوهشگران موفق به توسعه یک کوادکوپتر متفاوت شده‌اند.

کوادکوپتر یکی از انواع وسایل پهپاد است. کواد کوپترها زیر مجموعه دسته مالتی روتورها هستند که به دلیل کمک گرفتن از چهار پروانه برای نیروی پیشرانش، به عنوان کواد (چهار) کوپتر نامیده می‌شوند.

کواد کوپترها به دلیل داشتن قدرت مانور فوق‌العاده و پروازهایی با تعادل بالا از کاربردهای بسیار گسترده برخوردارند.

در سال‌های اخیر توجه شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بیش از پیش به این نوع از پهپادها جلب شده‌است و بر همین اساس پیشرفت چشم‌گیری در امکانات و پرواز این نوع از پرنده‌ها مشاهده می‌کنیم.

کواد کوپترها در زمینه‌های تحقیقاتی، نظامی، تصویر برداری و تفریحی از کاربرد بالا و روزافزونی برخوردارند.

کوادکوپتر بدون سرنشین مذکور توان خود را از سلول‌های خورشیدی تامین می‌کند و می‌تواند تا زمانی که خورشید در آسمان می‌درخشد، در هوا پرواز کند.

این کوادکوپتر عمدتا از الیاف کربن و در مقیاس ۲.۶ کیلوگرم ساخته شده است. این سیستم فاقد باتری یا سیستم ذخیره انرژی است و در عوض مجهز به ۱۴۸ سلول خورشیدی سیلیکونی است و سطح آن حدود چهار متر مربع است.

این پژوهش تحت نظارت پروفسور" آرون دانر" (Aaron Danner) و هشت دانشجوی او انجام شده است. پیشتر کوادکوپترهای زیادی بودند که از انرژی خورشیدی و باتری توسعه یافته بودند اما این برای نخستین بار است که پژوهشگران موفق به ساخت کوادکوپتری مبتنی بر سلول‌های خورشیدی شده‌اند.

کوادکوپتر مذکور مجهز به سیستم جی. پی. اس است و می‌توان آن را تا ارتفاع بیش از ۱۰ متر از راه دور کنترل کرد.

دانر گفت: کوادکوپتر مذکور بسیار سبک وزن است و می‌تواند تا زمانی که خورشید در آسمان است، ساعت‌ها پرواز کند.

ایسنا

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت