PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

اطلاعیه مهم: توقیف پهپادهای فاقد پلاک - اجرای طرح ساماندهی پهپادها

رشت- نشست کمیته ساماندهی و چگونگی بکارگیری پهپاد غیرنظامی با حضور  مدیرکل امنیتی انتظامی استان، دبیران شورای تامین بیش از ده شهرستان مهم تابعه، مدیران امنیتی، انتظامی، مرزبانی، هوایی، دریایی، پدافند، مرزبانی، فرودگاهی، ارشاد و سایر مسوولین کلیدی استان در رشت درحالی برگزار شد که مسئولان از اجرای طرح جامع ساماندهی پهبادهای غیرنظامی و برخورد با پهبادهای بدون مجوز خبر دادند.

پیش از ظهر پنجشنبه نشست کمیته ساماندهی و چگونگی بکارگیری پهپاد غیرنظامی با حضور دبیرکارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه هوافضای کشور  جناب آقای مهندس سعیدی در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد.

ایران پیشرو در قانونگذاری استفاده از پهپادهای غیرنظامی

دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه هوافضای کشور در این نشست به نحوه استفاده و کاربرد این گونه از پهبادها اشاره و اظهارکرد: این پهبادها در حوزه های خدمات‌رسانی، امداد و نجات، نقشه برداری و معماری شهری و مستندسازی، پوشش خبری، سمپاشی و خدمات کشاورزی، حمل بار و پست مورد استفاده قرار می گیرند.

حامد سعیدی ایران را جزء کشورهای پیشرو در حوزه قانونگذاری در این زمینه عنوان کرد و گفت: با بررسی طرح جامع ساماندهی پهباد در ایران به این نتیجه خواهیم رسید که این قانون بسیار جامع تر و کامل تر از بسیاری از کشورهای فعال در این زمینه است.

وی در ادامه به افزایش استفاده از پهبادهای غیرنظامی در حوزه های مختلف در ایران نیز اشاره کرد و افزود: پهبادهای غیرنظامی دارای کاربردها و قابلیت های بسیاری است که امروز در کشور شاهد آن هستیم.

دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه هوافضای کشور به برخی از کاربردهای این ابزار در کشور اشاره و فیلمبرداری، نقشه‌برداری، سم‌پاشی، طیف‌سنجی، امداد و نجات، حمل بار و پست را از جمله این کاربردها اعلام کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به استفاده روز افزون از این پهبادهای غیرنظامی، برای حفظ منافع ملی و کاهش خطرهای احتمالی باید برنامه ریزی درستی برای مدیریت این ابزارها در کشور انجام شود.

سعیدی با بیان اینکه نظارت بر انجام فعالیت پهپادهای غیرنظامی به منظور حفظ امنیت لازم و ضروری است، اظهارکرد: به همین راستا در یک برنامه هدفمند برای تمامی فعالان و صاحبان ربات های پروازی آیین نامه ای جامع تهیه شده و آنها شناسنامه دار می شوند.

وی به برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی برای افزایش و ارتقای کیفیت فعالیت های این ابزارهای غیرنظامی نیز اشاره کرد و ادامه داد: شناسنامه دار شدن این ابزارها از هرگونه خطرات امنیتی احتمالی جلوگیری می کند.

برخورد با دارندگان پهپادهای (ربات های پروازی) بدون مجوز

در ادامه این نشست نیز مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری گیلان برلزوم اخذ مجوزهای لازم از سوی دارندگان هرگونه ابزارهای پروازی غیرنظامی تأکید و اظهارکرد: داشتن این مجوز برای ادامه فعالیت این ابزارها لازم و مهم است.

نادر عبدالله پور با بیان اینکه دارندگان پهبادهای غیرنظامی برای پرواز وسایل خود باید مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کنند، تأکید کرد: صدور مجوز نگهداری به معنای صدور مجوز پرواز در هر زمان و مکانی نیست.

وی داشتن گواهینامه خلبانی، بیمه سلامت، مختصات پروازی و مشخصات مکان پرواز از جمله مجوزهای لازم برشمرد و افزود: صاحبان پهپادهای غیرنظامی موظف هستند تا یک هفته قبل از انجام فعالیت پروازی، نسبت به ارائه مدارک مذکور به شورای تامین استان و یا شهرستان برای اجرای استعلامات و دریافت مجوز اقدام کنند.

عبداله پور همچنین بر خرید و فروش پهبادهای غیرنظامی تنها در مراکز فروش مجاز تأکید کرد و گفت: استفاده از پهپادهای غیرمجاز و فاقد شماره ثبت در سامانه پهپادها به مثابه قاچاق، اقدامی مجرمانه محسوب می شود.

به گفته این مسئول در صورت عدم تمکین به قانون از سوی صاحبان پهپادهای غیرنظامی، نیروی انتظامی اقدام به توقیف این اقلام و برخورد با خاطیان خواهد کرد.

برگزاری پر شور بزرگترین نشست ساماندهی پهپاد شمال کشور
و آزمون های خلبانی 9 و 10 مهرماه، در فرمانداری رشت و استانداری گیلان با مشارکت تمامی مسوولین عالی رتبه استان، فرمانداریها ، پدافند هوایی، ارشد نظامی نیروی دریایی، سپاه، ناجا، مرزبانی، هلال احمر، اطلاعات،
اتحادیه عکاسان وفیلم برداران رشت و ...
و با حضور بیش از 100 متخصص و هنرمند و استاد و کارآفرین و هنرجو
برگزاری پر شور بزرگترین نشست ساماندهی پهپاد شمال کشور

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت