PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

پهپادها نقشه زیر آبی قطب جنوب را تهیه می کنند

دانشمندان در تلاش هستند با استفاده از ۷ پهپاد و به حرکت درآوردن آنها در زیر یخ های قطب جنوب با صرف یک سال وقت نقشه ای جامع از کف اقیانوس و آخرین وضعیت آن تهیه کنند.

فیوچریسم: گرم شدن کره زمین که منجر به ذوب شدن یخ های قطبی و بالاآمدن سطح آب اقیانوس ها شده، نگرانی های جدی برای دانشمندان به وجود آورده و آنها قصد دارند با استفاده از پهپادها از تازه ترین تحولات محیطی در این زمینه مطلع شوند.

گرم شدن کره زمین باعث تغییرات زیادی در زیر آب های قطب جنوب شده که از جمله آنها می توان به ترکیب آب های گرم و سرد، تغییر مسیر حرکت آب، از بین رفتن برخی تونل های زیرآبی و غیره اشاره کرد. اما هیچ اطلاع دقیقی در مورد ماهیت این تغییرات وجود ندارد.

قرار است این پهپادهای رباتیک که توسط پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در سیاتل طراحی شده اند در گام اول منطقه ای به وسعت ۱۳۰ کیلومتر مربع را در زیر آب های قطب شمال بررسی کنند تا بتوان در مورد فرایند آب شدن یخ های قطب جنوب پیش بینی های دقیق تری را به عمل آورد.

اگر چه این پهپادها بادقت و استحکام بالایی ساخته شده اند، اما با توجه به ناشناخته بودن شرایط زیر آبهای اقیانوس این احتمال وجود دارد که برخی از آنها آسیب ببینند و نتوانند ماموریت خود را به پایان ببرند. این اولین بار است که از پهپاد برای اجرای ماموریت های اکتشافی در زیر آب های اقیانوس ها استفاده می شود.

 مهر


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت