در گفتگو با خبرگزاری برنا ؛ حامد سعیدی در حاشیه برگزاری اولین دوره آموزشی قانون و مقررات – ایمنی پرواز با پهپاد غیرنظامی کشور در بندرعباس گفت  : این رزمایش با محوریت جزیره هرمز و نام خلیج فارس در هرمزو مناطقی از بندرعباس و قشم برگزار می شود .

وی با بیان اینکه با همت اتحادیه هوا فضای ایران و کارگروه پهپاد از حدود 30شرکت پهپادی به 85 شرکت فعال در حوزه نظامی و غیرنظامی رسیده ایم ، ادامه داد  : 125 امین دوره یکپارچه پهپادی کشور در بندرعباس با همکاری موسسه فرهنگی ورزشی نوبند سبز خلیج فارس که نمایندگی کارگروه پهپاد و نمایندگی هواپیمای سبک در استان را بر عهده دارد ، برگزار  شد .

این مسئول افزود : در این همایش بیش از 70 تیم پروازی از استان های فارس ، کرمان ، هرمزگان و ... شرکت داشتند .

سعیدی با اشاره به اینکه در حوزه پهپاد غیرنظامی و نظامی بدون شعار جز 10 کشور اول و در حوزه آموزش های یکپارچه کاربران ، مقررات نویسی ، هماهنگی و ترویج جز سه کشور اول دنیا هستیم ، تصریح کرد : بچه های ما در کشورهای ترکیه ، گرجستان ، آسیای میانه ، حاشیه خلیج فارس ، کشورهای اروپایی و آفریقای جنوبی کار  فیلمبرداری و نقشه برداری با پهپاد های درجه یک را انجام داده اند .

دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی صنایع هوایی و فضایی کشور بیان داشت : در حوزه کشاورزی و سم پاشی با پهپادها در استان های دیگر گسترش یافته اند و در نظر داریم در استان هرمزگان که در نیمسال سرد نیز قابلیت کشاورزی را دارد این مهم اجرا شود.

سعیدی با اشاره به اینکه در استان هرمزگان دو بیس اصلی  یکی در کیش و دیگری با وسعت بیشتر توسط موسسه فرهنگی ورزشی نوبند سبز خلیج فارس در بندرعباس احداث شده است ، اظهار داشت : با فناوری نوین با استفاده از پهپاد ها در حوزه سمپاشی ، کشاورزی ، عکس و فیلم ، امداد و نجات ، بازرسی ، معدن ، نقشه برداری می توان بار عظیمی را از دوش کشور بر داشت .

وی ابراز داشت : اگر  آموزش مقررات هوایی ، نقشه برداری ، فیلم برداری و عکاسی توسط افراد بومی استان انجام شود علاوه بر صرفه جویی در هزینه ، ایجاد اشتغال را نیز در بر دارد و این باعث توسعه بیشتر استان می شود .

جمیله دبیری نیا

 


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد