PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

قانونی شدن پرواز پهپادها تا دو ماه دیگر

بر اساس اعلام سازمان پرواز شهری در هند افراد و شرکت‌ها از روز اول دسامبر ۲۰۱۸ در همه مناطق به جز مناطقی که از نظر امنیتی ممنوع هستند، می‌توانند پرواز کنند. اپراتور می‌توانند درخواست اجازه پرواز دهند و از طریق پروتال Digital Sky Platform برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین به منظور عکاسی و یا فعالیت‌های تفریحی تأییدیه بگیرند. استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین مثلا به‌عنوان تاکسی یا حمل بار ممنوع خواهد بود. رئیس سازمان پرواز شهری هند، جایانت سین ها گفت:

 

با اعمال این مقررات ما جزو اولین‌ها در جهان خواهیم بود که در اکوسیستم هواپیماهای بدون سرنشین نقش خواهیم داشت. امیدواریم با شروع این کار بتوانیم بنیان گذار صنعت جدیدی باشیم.

 

بر اساس قوانین جدید برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین نانو که وزن کمتر از ۲۵۰ گرم دارند، اجازه لازم نیست اما باید اپراتور‌ها به پلیس محلی اطلاع دهند و همچنین به حریم شخصی افراد تجاوز نکنند. Digital Sky Platform اولین پروتال مدیریت ترافیک (UTM) خواهد بود که بدون تأییدیه اجازه پرواز نخواهد داد. کاربران باید یکبار هواپیمای بدون سرنشین، خلبان‌ها و مالکان را ثبت کنند.

برای هر بار پرواز (به جز هواپیماهای نانو) کاربران باید از طریق اپلیکیشن موبایل، کسب اجازه کنند  فرآیند اتوماتیک بلافاصله اجازه یا عدم اجازه را صادر می‌کند. مدیریت ترافیک UTM به‌عنوان تنظیم کننده ترافیک شرایط را بررسی و مسیر‌های پروازی را مشخص می‌کند.

 تمام هواپیماهای بدون سرنشین به جز هواپیماهای نانو و هواپیماهای متعلق به دولت باید در این سامانه ثبت نام کرده و کد شناسایی (UIN) دریافت کنند. عدم ثبت نام تخطی از قانون محسوب شده و مشمول جریمه خواهد شد. هواپیماهای بدون سرنشین از نظر وزنی به ۵ گروه نانو، میکرو، کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم بندی می‌شوند. طبق قوانین هند ۲۳ منطقه برای پرواز آزمایشی این هواپیماها در نظر گرفته شده است. برای پرواز داشتن شماره مرکز اطلاعات پرواز ضروری است. مناطقی مثل اطراف فرودگاه‌ها نزدیک مرز‌های بین المللی و مراکز مهم استراتژیک و نظامی ممنوع هستند. مارک مارتین بنیان گذار و مدیر شرکت هواپیمایی در این باره می‌گوید:

 

داشتن یک سیاست مشخص برای هر پدیده‌ای که در حال تکامل و پیشرفت است خیلی خوب است. اما دولت نیاز مبرم دارد تا درباره اولویت‌های خود در بخش هواپیمایی بیشتر فکر کند.

 


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

 

 

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت