PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

فراخوان ناتو از شرکت های ساخت پهپاد

همزمان با این‌که ناتو به شدت در تلاش است تا برتری رقابتی خود نسبت به روسیه، چین و دیگر رقبا و دشمنان آتی را حفظ کند، این ائتلاف در حال ساخت ابزار پیشرفته جدید از جمله قابلیتی برای بخش‌های حاصل شده با پرینترهای سه‌بعدی برای تسلیحات و ارسال آنها از طریق پهپاد است.

ژنرال آندری لاناتا که ریاست فرماندهی تغییرات و دگرگونی‌های ناتو را در ماه سپتامبر برعهده گرفت در کنفرانس خبری در برلین گفت، فرماندهی‌اش در ماه جاری میلادی بیش از 21 پروژه مخرب را در جریان مانورهای نظامی در نروژ به نمایش گذاشت.

 

وی از استارت‌آپ‌ها و همچنین شرکت‌های ساخت تسلیحات خواست تا با ائتلاف ناتو برای تقویت نوآوری همکاری کنند، چرا که دسترسی سریع و آسان به تکنولوژی‌های نوظهور به رقبا و دشمنان کمکی کرده تا برتری دیرینه ناتو را تضعیف کند.

 

فرماندهی ژنرال لاناتا میزبان سومین چالش نوآوری همزمان با کنفرانس هفته جاری در برلین است، جایی که 10 استارت‌آپ و شرکت‌های کوچک‌تر ایده‌های خود را برای شکست گروهی از پهپادها در زمین و در هوا ارائه دادند.

 

شرکت ALX سیستم که یک شرکت بلژیکی و پهپادهای نظارتی غیرنظامی را می‌سازد چالش امسال را برنده شد.

 

جفری مورمال، مدیرعامل این شرکت گفت: کمپانی‌های کوچک از جمله شرکت ما اغلب با شرایط دشوار روند تهیه تسلیحات دست و پنجه نرم می‌کند. این یک موضوع بسیار داغ است و احتمالا به انجام تصمیم‌گیری‌های سریع‌تر کمک خواهد کرد.

 

لاناتا گفت: ناتو بر حوزه‌هایی از جمله هوش مصنوعی، اتصال، محاسبات کوآنتومی و داده‌های بزرگ متمرکز شده است، اما همچنین می‌خواهد از DHL و دیگر شرکت‌ها بیاموزد که چه‌طور شرایط را برای ارسال و اعزام تسلیحات و نیرو بهبود بخشد.

 

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو گفته بود، افزایش بودجه نظامی توسط اعضای ناتو به مقابله با برخی از این چالش‌ها کمک می‌کند، اما تلاش‌هایی نیز برای کاهش نسخه‌برداری و تفرقه در بخش دفاعی اروپا لازم و ضروری است.

 

شرکت کنندگان در این رویداد همچنین در یک نشست غیرعلنی با مدیران ارشد 12 تا از 15 شرکت بزرگ سازنده تسلیحات در اروپا دیدار کردند.

ایسنا

 


پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت