PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

سرنشینان جدید ایستگاه فضایی فردا عازم می‌شوند

به دنبال پایان یافتن مرحله آزمایش‌های مختلف فنی موشک سایوز اف.گ و پیکره‌بندی ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 با این موشک در بایکونور، طبق یک رسم قدیمی این موشک و محموله آن ساختمان مونتاژ را سحرگاهان و قبل از طلوع آفتاب به مقصد میدان پرتاب ترک گفتند.

پرتاب ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 بوسیله موشک سایوزاف-گ برای 3 دسامبر از سکوی شماره 1 پایگاه فضایی بایکونور یعنی همان محلی که در 12 آوریل 1961 یوری گاگارین نخستین فضانورد جهان را راهی مدار زمین کرد برنامه‌ریزی شده است.

سرنشینان این سفینه عبارت از اولگ کانوننکو کیهان نورد با سابقه روسکاسموس که سه ماموریت فضایی دیگر را در پرونده دارد، دیوید سنت ژاک فضانورد سازمان فضایی کانادا و مک کلاین فضانورد ناسا. هر دو همراه کانوننکو در سفر به فضا بی‌تجربه اند. این گروه را فضانورد روسکاسموس الکساندر اسکورتسوف، فضانورد سازمان فضایی اروپا  لوکا پارمیتانو و فضانورد ناسا اندرو مورگان پشتیبانی می‌کنند تا اگر به هر دلیل تا زمان پرتاب برای آنها اتفاقی رخ داد جایگزین شوند و خللی در انجام ماموریت پیش نیاید.

در ابتدا قرار بود سایوز ام.اس-11 در 20 دسامبر 2018 راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شود اما حادثه نقص موشک سایوز در 11 اکتبر باعث گردید تاریخ پرتاب جلو بیفتد. قرار است کانوننکو، دیوید سنت ژاک و آن مک کلاین تا 25 ژوئن در ایستگاه فضایی بین المللی فعالیت داشته باشند.

بر اساس برنامه پیش بینی شده سازمان فضایی روسیه،  سرگئی پروکوپیف، الکساندر گرست و سرنا آونیون چنسلر، ساکنان فعلی ایستگاه روز 20 دسامبر به زمین بازخواهند گشت اما قبل از آن، کانوننکو و  پروکوپیف باید طی یک راهپیمایی فضایی محل سوراخ ایجاد شده در سایوز را از منظر بیرونی این سفینه بررسی کنند تا کارشناسان بتوانند دلایل لازم برای این سوراخ شدن را به دست آورند.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت