PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

سه‌گانه "فالکون 9" تکمیل شد

موشک پیشرفته و قابل بازیابی "فالکون 9" متعلق به شرکت فضایی خصوصی "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) موفق شد برای سومین بار متوالی در سال 2018 به فضا پرتاب شود و به سلامت فرود بیاید.

هنگامی که "ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس، درباره موشک‌های قابل استفاده مجدد صحبت می‌کند، آنها را مانند هواپیماها تصور می‌کند که به زمین بیایند، تمیز شوند و سپس دوباره پرواز کنند.

این شرکت فضایی گام مهمی در جهت این آینده ایفا کرده است و برای اولین بار یک موشک را که قبلا دو بار پرواز کرده بود، برای سومین بار متوالی به پرواز درآورد.

اسپیس‌ایکس تاکنون هیچ‌گاه فالکون 9 را بیش از دو بار متوالی پرتاب نکرده بود.

 

اسپیس‌ایکس از ماه مارس سال 2017 که به این فناوری دست پیدا کرده، تاکنون چندین ماموریت را با استفاده از موشک‌های قابل بازیابی انجام داده است.

فالکون 9 پیش از این در سال 2018 در ماه‌های مه و اوت پرتاب شده و با موفقیت فرود آمده بود.

همچنین ممکن است اسپیس‌ایکس این موشک را برای بار چهارم هم به پرواز دربیاورد.

توانایی فرود آوردن موشک‌ها و به پرواز درآوردن دوباره آنها یک پیشرفت بزرگ در فناوری موشکی است و اکنون ایده این است که این چرخه، یک‌بار مصرف نباشد، بلکه بتوان آن را دوباره و دوباره تکرار کرد.

موشک فالکون 9 که دو بار در سال جاری پرتاب شده و به سلامت فرود آمده بود، امروز نیز برای سومین بار، ماموریت "SSO-A" را به مدار رساند.

این ماموریت شامل در مدار قرار دادن 64 ماهواره کوچک(تاسواره) متعلق به شرکت‌ها و کشورهای گوناگون است که یکی از بزرگترین ماموریت‌های فضایی اشتراکی تاریخ است.

پیشران موشک فالکون 9 مثل همیشه پس از گذشت چند دقیقه از پرتاب، روی شناور اسپیس‌ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد.

همچنین اسپیس‌ایکس از یک قایق دارای یک تور بزرگ برای گرفتن قطعات جدا شده احتمالی موشک استفاده می‌کند. حتی اگر موفق به گرفتن این قطعات با تور نشود، آنها را از سطح آب جمع می‌کند و ضمن خشک کردن، آنها را برای ماموریت بعدی آماده می‌کند.

اسپیس‌ایکس با این پرتاب چند رکورد را جابه‌جا کرد. علاوه بر اینکه بزرگترین پرتاب از خاک آمریکا شد، به نوزدهمین پرتاب اسپیس‌ایکس در سال 2018 تبدیل شد که بی‌سابقه بوده است.

از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود اسپیس‌ایکس در ماه جاری که ماه پایانی سال 2018 است، چند پرتاب دیگر نیز داشته باشد، احتمالا امسال را با 22 پرتاب به پایان خواهد رساند.

 گیزمگ

 


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد


ثبت نام برای عموم آزاد است.

ظرفیت محدود می باشد.

پهپادها - ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی پهپادها

دوره فناوری پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت