PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

مراسم ورود پنج فروند هواپیمای ای تی آر

فرزانه شرفبافی مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم ورود پنج فروند هواپیمای که صبح امروز وارد آشیانه انقلاب در فرودگاه مهراباد شد ضمن خیر مقدم گویی به مقامات عالی رتبه کشور اعلام کرد: “امروز از ته دل خوشحالم زیرا ورود این هواپیماها نتیجه نهایت دقت و تلاش تخصصی تیم مذاکره کننده هما ، وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور خارجه بوده است که در تحویل این هواپیماها به ما کمک کردند “. شرفبافی ضمن تقدیر از متخصصان داخلی و خلبانان جوان ایران ایر تاکید کرد این پنج فروند هواپیما بدون سوخت گیری در هیچ کشور اروپایی مستقیما از تولوز فرانسه به ایران وارد شدند و انجام چنین کاری بسیار عجیب ، متحورانه و نوآورانه بود. مدیر عامل ایران ایر در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش شبانه روزی متخصصان خدوم در شرکت ایران ایر تشکر کرد و گفت : این متخصصان توانستند در فاصله کوتاه هشت روز کاری این پنج فروند هواپیما را تحویل بگیرند . این اقدام ثابت کرد که ما میتوانیم.

وی افزود ورود این هواپیماها به کشور پیش از آغاز تحریم ها ثابت کرد که ما میتوانیم در مذاکرات و جلسات کارشناسی در خصوص خرید هواپیماها و ورود آنها به کشور موفق عمل کنیم. شرفبافی با اشاره به این که بسیاری در طول مدت مذاکرات به وی میگفتند که او نمیتواند هواپیماها را به کشور وارد کند گفت: در کنار تمامی این سخنان ، پاسخ من این بود که ما یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر “هما” با اشاره به این که ورود این هواپیماها در شرایط ویژه سیاسی امروز میتواند منجر به توسعه حمل و نقل هوایی کشور به ویژه در مناطق کم برخوردار شود. شرفبافی ادامه داد در واقع این نوع هواپیماها ای تی آر برای ایجاد مسیر در چنین مناطقی طراحی و ساخته شده اند.

فرزانه شرفبافی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که ما در ایران ایر تصمیم گرفتیم متوقف نشویم و برای توسعه کشور و نظام هرچه داریم انجام بدهیم تصریح کرد ، من نیز مانند رییس جمهوری معتقدم میتوان علی رغم تمامی مشکلات به آینده امیدوار بود. من تردیدی ندارم که آینده ای روشن با روش اعتدال بر جهان ایجاد خواهد شد. ایشان به شرایط ایجاد شده تحت تاثیر تحریم ها اشاره کرد و گفت : ما توانستیم ایجاد علی رغم سخت ترین شرایط و همزمان با لغو قرار داد فروش هواپیما به ایران توانستیم با مذاکره با مقامات اروپایی به ویژه فرانسوی ها و ایتالیایی ها مجوز خرید هواپیماها را بگیریم.

مدیر عامل ایران ایر با ابراز امیدواری از اینکه به دنبال دریافت هواپیماهای بیشتری هستیم گفت : لازم است تا مردم ایران بدانند که ما به عهد خود و هر قرار دادی که برای خرید هواپیما بسته ایم ، پایبندیم. ورود این پنج فروند هواپیما و صدور مجوز اروپایی ها برای ورود این هواپیماها به ایران نشان داد که اروپایی ها توانایی آن را دارند که از کلیه شرکت های اروپایی که در ایران حضور دارند حمایت کنند.

ایران ، بهترین بهره بردار به اقرار ATR:

مدیر عامل شرکت هما در ادامه سخنان خود با اشاره به این که ایران ایر به اقرار ای تی آر یکی از بهترین بهره برداران منطقه ای است اعلام کرد: “تعدد مسیر ها و شرایط عملیاتی ویژه این هواپیماها (ای تی آر) موجب شد تا ما بتوانیم مسیر ها را به درستی انتخاب کرده و با تیم ای تی آر برای بهبود شبکه پروازی همکاری کنیم” فرزانه شرفبافی تاکید کرد ما انتظار داریم بتوانیم در آمد و هزینه مناسبی برای هواپیماها ایجاد کنیم.

فرزانه شرفبافی میگوید شرکت مطبوعه به دنبال آن است تا سایر هواپیماهای سفارش شده را نیز تحویل بگیرد.

به گزارش خبرنگار کن نیوز عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که امروز جهان با پدیده جدیدی روبروست . غماربازی که جهان را درگیر عدم قطعیت کرده است ، گفت بسیار مهم است که ما در این شرایط چگونه عمل کنیم و آینده ای پر از امید را در مقابل مردم ایران قرار دهیم

آخوندی گفت : من از روز اول معتقد بودم که لازم است بدون فوت وقت از تداوم برجام با کمک بقیه کشور های متعهد به برجام دفاع کنیم و ایران را در بلاتکلیفی و موقعیت بدون تصمیم قرار ندهیم . وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز ثابت شده که باید زودتر از این وارد عمل میشدیم و کارها را شروع میکردیم . کسانی که بلافاصله پس از خروج آمریکا فضای کشور را متشنج کرده اند . باید به مردم پاسخگو باشند . این افراد در واقع ابتدا آب را گل آلود کردند . اما امروز پوستین وارونه بر تن کرده اند . این افراد کسانی هستند که به دلیل نا آگاهی و یا منافع مختصر فردی ، عدم قطعیت و نا امیدی را در کشور پراکنده کرده اند . این افراد باید به مردم پاسخ گو باشند.

آخوندی در ادامه سخنان خود تاکید کرد : کسانی که همراه و پشتیبان موسسات اعتباری بودند که آن همه از بیت المال و پول مردم را حیف و میل کردند امروز باید به مردم پاسخگو باشند. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : ما برای جمهوری اسلامی ایران و برای ایران میجنگیم. ما ایران را دوست داریم و به دنبال آن هستیم تا هر آنچه در توان داریم در راه ملت ایران انجام دهیم و مطمئن باشید در این امر به هیچ وجه یک لحظه درنگ نخواهیم کرد.

آخوندی گفت : میدانم و امید دارم در این شرایط سخت و موقعیتی که آمریکا با سیاست های درست ایران در جهان منزوی شده است میتوانیم با همکاری قدرت های بزرگ اقتصادی در جهان مانند چین ، هند و ترکیه به اهدافمان برسیم. وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تیم مذاکره کننده ایران ، ظریف ، عراقچی ، همتی و عراقی در بانک مرکزی و سایر کسانی که به ایران ایر کمک کردند تا امروز بتواند هواپیماهای جدید را پیش از آغاز تحریم ها وارد کشور کنند خطاب به شرفبافی مدیر عامل هما گفت : “خانم شرفبافی ، این هواپیماها به صورت فاینانس خریداری شده است و باید پول آنها را برگردانید ، بنابراین لازم است تا برنامه پرواز های تجاری و بازرگانی را در صدر امور خود قرار دهید و از تخصیص سیاسی پرواز ها بپرهیزید.”

منبع: کن

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت