PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

ATR آسمان تا مرز سانحه ای دیگر پیش رفت

ATR آسمان تا مرز سانحه ای دیگر پیش رفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «کن نیوز» سه روز پیش یک فروند هواپیمای ATR 72 به علامت ثبت  EP-ATX  که در ساعت ۲۱:۰۰، در مسیر رشت به تهران با توجه به تاکید، اعلام و هشدار مکرر مراجع ذیربط از  جمله مرکز کنترل فضای کشور و سازمان هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی ( THUNDERSTORM)، رعد و برق شدید و اعلام   عدم فرود پروازهای دیگر در این شرایط جوی، پیشنهاد دایورت هواپیما به سمت فرودگاه اصفهان را از مرکز کنترل فضای کشور را دریافت می کند. اما خلبان بدون توجه به این هشدار به مسیر خود برای فرود در فرودگاه مهرآباد ادامه می دهد؛ شرایط بد جوی موجب می شود تا مسافران این پرواز به دلیل نگرانی از وقوع اتفاق ناگوار تحت تاثیر وضعیت جوی که هواپیما در آن گرفتار شده بود نسبت به عدم بازگشت به فرودگاه مبدا و یا فرود در فرودگاه جایگزین، به خدمه پروازی اعتراض کنند.از سوی دیگر  شرایط آب و هوا تا حدی نامساعد بوده که شیشه های هواپیما توسط شن و سنگ ریزه ترک می خورد.

در نهایت این هواپیما ساعت ۲۱:۱۰ به باند فرودگاه مهرآباد رسیده و در هنگام فرود با پیام هشدار (EGPWS)، (هشداری که مربوط به احتمال برخورد با مانع است.) مواجه میشود و در نهایت به دلیل طوفان شدید در باند فرودگاه  اصطلاحا  HARD LANDING کرده و حتی تا مرز خروج از آن پیش می رود که موجب می شود بدنه آن آسیب دیده و شیشه های کاکپیت نیز شکسته و موتور آن نیز آسیب ببیند.

این هواپیما هم اکنون زمینگیر است و هر دو خلبان پرواز تا اطلاع ثانوی تعلیق و گراند شده اند.

گفته می شود، خلبان دوم این پرواز از کاپیتان می خواهد که طرح تقرب را لغو کرده و به فرودگاه مبدا با جایگزین دایورت کنند اما تشخیص کاپیتان، ادامه پرواز و فرود در تهران در شرایط طوفانی هوای تهران بوده است.

اینکه شکسته شدن شسشه های کاکپیت و آسیب موتور به دلیل هارد لندینگ اتفاق افتاد و یا به دلیل برخورد اجسام خارجی به هواپیما بوده است، پس از بررسی های لازم اعلام خواهد شد.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت