PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

فرودگاه‌های لندن به سامانه ضد پهپاد مجهز می‌شوند

 پس ‌از آنکه پرواز پهپادهای ناشناس، یکی از پرترددترین فرودگاه‌های لندن را در ایام کریسمس به تعطیلی کشاند، مقام‌های دو فرودگاه گاتویک و هیترو لندن از برنامه راه‌اندازی سامانه ضد پهپاد برای جلوگیری از بروز اختلال در پروازهای مسافری در این فرودگاه‌ها خبر دادند.

این سامانه که دهها میلیون پوند هزینه روی دست دولت خواهد گذاشت، از همان نوعی است که در جریان بحران فرودگاه گاتویک از سوی ارتش انگلیس برای زمین‌گیر کردن پهپادهای مزاحم به کار گرفته شد.
پروازهای فرودگاه گاتویک سه هفته پیش، پس از مشاهده یک فروند هواپیمای بدون سرنشین به حال تعلیق در آمد و تمام پروازهای ورودی آن به فرودگاه‌های اطراف منتقل شد. چند ساعت بعد باند فرودگاه باز، اما پس از مشاهده یک فروند هواپیمای بدون سرنشین دیگر، دوباره بسته شد. 
نیروهای ارتش انگلیس برای کمک به راه‌اندازی مجدد این فرودگاه وارد عمل و پروازها بتدریج از سر گرفته شد، اما طولی نکشید که شناسایی پهپاد دیگری، این فرودگاه را برای چندساعتی به تعطیلی کشاند. 
پروازها در این فرودگاه پس از سه روز اختلال، از سر گرفته شد اما تراکم مسافرانی که پروازهای خود را در این مدت از دست دادند، سبب شد تا دولت مجبور شود تمهیدات ویژه‌ای را برای انتقال مسافران در نظر گیرد. گزارش‌ها حاکی است که در جریان این بحران صدها پرواز لغو و ده‌ها هزار مسافر سرگردان شدند؛ بسیاری از پروازهای ورودی به این فرودگاه نیز به سایر شهرها و در برخی موارد به کشورهای اطراف هدایت شدند.
نشریه دیلی تلگراف پیش‌تر گزارش داد که ارتش این کشور برای مقابله با پهپادهای مزاحم از فناوری‌هایی استفاده کرد که ضمن زمین‌گیر کردن پرنده‌های بدون سرنشین، مبداء آن‌ها را ردیابی کرده است؛ با این ‌حال، تاکنون پیشرفتی در رابطه با شناسایی اخلالگران حاصل نشده است. 
وزارت دفاع انگلیس اوایل هفته گذشته اعلام کرد که با از سر گرفته شدن پروازهای فرودگاه گاتویک، تجهیزات خود را از این فرودگاه خارج کرده؛ اما وزیر دفاع برای ارائه خدمات در شرایط اضطراری اعلام آمادگی کرده است.
گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که ارتش انگلیس برای مقابله با پهپادهای مزاحم از فناوری متعلق به رژیم صهیونیستی موسوم به «درون دوم» استفاده کرده است. این فناوری سبب می‌شود تا ارتباط میان پهپاد و اپراتور را مختل و با به‌کارگیری اشعه لیزر، پهپاد مزاحم را منهدم کند. گفته می‌شود این فناوری قادر است پهپادها را تا فاصله چند کیلومتر شناسایی و ردیابی کند.
با این‌ حال، مقام‌های هیچ‌یک از دو فرودگاه درباره نوع فناوری مورد نظر، اظهار نظری نکرده‌اند. 
مقام‌های فرودگاه گاتویک در پی بروز حادثه ماه گذشته، از دولت خواسته‌اند برای کمک به شناسایی اخلالگران 50 هزار پوند پاداش تعیین کند. پلیس انگلیس نیز وعده داده است که عاملان این حادثه را شناسایی و مجازات خواهد کرد. «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور نیز گفته است که اخلالگران تا حداکثر پنج سال زندانی خواهند شد.
پلیس انگلیس چندی پیش از کشف دو پهپاد منهدم شده خبر داد اما یک مقام امنیتی این کشور، ارتباط آن را با پروند فرودگاه گاتویک منتفی اعلام کرد.
اختلال به وجود آمده در فرودگاه گاتویک در کنار سطح بالای هشدار امنیتی در انگلیس، نگرانی‌های عمیقی را در سطح افکار عمومی ایجاد کرده است.
معاون امنیتی وزیر کشور انگلیس یکشنبه گذشته در گفت‌ وگو با هفته‌نامه ساندی تایمز درباره ظهور دوباره القاعده هشدار داد و افزود که این گروه، قصد دارد حملات تروریستی تازه‌ای را علیه فرودگاه‌ها و هواپیماهای مسافربری در سطح اروپا صورت دهد.
«بن والاس» گفت: تهدید القاعده بسرعت رو به افزایش بوده و خواب را از وزرای انگلیس گرفته است. نتیجه تحقیقات دستگاه‌های امنیتی نشان می‌دهد که این گروه تروریستی اکنون روی فناوری‌های پیشرفته‌ای کار می‌کند که می‌تواند به سرنگونی هواپیماهای مسافربری منجر شود. آن‌ها همچنین روی تجهیز هواپیماهای بدون سرنشین به مواد منفجره کار می‌کنند تا از آن برای هدف قرار دادن مقاصد مهم بهره‌برداری کنند.
به نوشته ساندی تایمز، معاون وزیر کشور انگلیس که یک هفته قبل از وقوع حادثه گاتویک با مقام‌های این فرودگاه ملاقات داشته و درباره تهدید نیروهای نفوذی القاعده در آن هشدار داده بود، گفته است: تهدید صنعت هوایی انگلیس واقعیت دارد و برای تروریست‌ها از جذابیت خاصی برخوردار است.
سطح هشدار امنیتی در انگلیس هم‌اکنون در مرحله شدید قرار دارد که به معنای احتمال زیاد وقوع حمله تروریستی در این کشور است.

ایرنا


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد


 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت