PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

دستور تشکیل یگان پهپاد در بوشهر

دستور تشکیل یگان پهپاد در بوشهر

به دعوت استانداری بوشهر با حضور گراوند استاندار و معاونین ایشان با ریاست پارک علم و فناوری خلیج فارس و مدیران واحدهای فناور و دانش بنیان استان جلسه ای روز شنبه ۱۳ مرداد در سالن جلسات استانداری برگزار گردید

در این نشست تخصصی مهندس شهرام محمدی بعنوان مدیر عامل شرکت مهارت گستر لیان و نماینده مرکز ساماندهی پهپاد های غیر نظامی کشور در استان بوشهر مطالبی در حوزه فعالیت های هوافضا ایراد نمودند که بخش هایی از آن به شرح زیر می باشد .

محمدی بر اهمیت استفاده از رباتهای پرنده خصوصا پهپادها که دارای کاربرد های زیادی می باشد اشاره داشته و خواستار بکارگیری بیشتر و ساماندهی این خدمات به دستگاه های اجرایی و ادارات خصوصا سازمان هلال احمر و ستاد بحران استان بوشهر خصوصا در هنگام بحران و حوادث شدند.

وی همچنین به نقش یگان امداد پهپاد استان بوشهر و نقش آن در عملیات جستجوی هواپیمای ATR و اعزام یک تیم پهپادی به محل حادثه در یاسوج و مشارکت در امداد رسانی در زلزله کرمانشاه و آتش سوزی اسکله کنگان و عملیات جستجوی کوهنورد گمشده در کوههای بیرمی را از عمده فعالیت های یگان پهپاد برشمردند وخواستار ساماندهی یگان پهپاد تحت نظارت استانداری بوشهر به جهت خدمت رسانی به همشهریان شده و از استاندار بوشهر درخواست نمودند که به نحو شایسته ای از زحمات تیم های امدادی پهپاد تقدیر بعمل آید.

نماینده کارگروه پهپاد استان در ارائه گزارش خود افزود خوشبختانه تعامل و همکاری در دستگاه های اجرایی ، انتظامی و در کل شورای تامین استان بسیار مطلوب بوده و همین امر باعث شده که رشد چشمگیری در حوزه فناوری پهپادی در کشور داشته باشیم که این امر موجب ایجاد اشتغال پایدار جوانان استان شده است .

در ادامه ایشان یادآور شدند تا کنون ۷ دوره آزمون و مقررات پروازی با حضور دکتر سعیدی دبیر کارگروه پهپاد کشور در استان بوشهر برگزار گردیده که این رشد با توجه به جمعیت استان بسیار چشمگیر می باشد و تا کنون بیش از ۳۸۰ نفر تحت آموزش قرار گرفته و دارای گواهینامه ودر نتیجه ساماندهی شده اند .

ایشان افزودند در سال ۱۳۹۶ تیم های دانشجویی استان بوشهر به چهارمین دوره مسابقات ملی پهپاد کشور اعزام شدند و در نهایت تیم متین موفق به کسب مقام اول و تیم شبح خلیج فارس موفق به کسب مقام چهارم در کشور گردیدند که هر دو تیم از واحدهای فناور پارک علم و فناوری بوشهر می باشند.

مهندس محمدی در ادامه یاد آور شد استان بوشهر با دارا بودن ظرفیت ها مطلوبی در حوزه هوافضا و دارا بودن شرکت هایی فناور و دانش بنیان در حوزه ساخت پهپاد- آموزش و ارائه خدمات پهپادی- ساخت هواپیمای فوق سبک - مدرسه خلبانی و آموزش پاراگلایدر میتواند علاوه بر بالا بردن ظرفیت های فنی استان در حوزه صنعت هوانوردی به گردشگری و جذب توریست و در نهایت تولید ثروت برای استان کمک نمود .

گراوند استاندار بوشهر ضمن تقدیر از گزارش عملکرد و فعالیت های هوافضا در استان بوشهر دستورات لازم جهت حمایت و تشکیل یگان پهپاد را صادر و به معاونین و ریاست پارک علم و فناوری در این خصوص دستوراتی اعلام داشته و از بکارگیری پهپاد ها در استان بوشهر استقبال نموده و خواستار تخصیص بودجه و تشکیل یگان امداد پهپاد در استان شدند.

گزارش از مهدی نوشادی
جنوب نیوز

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت