PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

اولین پهپاد جت پهن‌پیکر ایرانی رونمایی شد

نخستین جت پهن‌پیکر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه دستاوردهای هوایی نیروهای مسلح رونمایی شد.

نخستین جت پهن‌پیکر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با نام پهپاد خودکار در نمایشگاه دستاوردهای هوایی نیروهای مسلح رونمایی شد.

این پهپاد در حقیقت نمونه بی‌سرنشین هواپیمای آموزشی تی33 است که به یک پهپاد جت پهن‌پیکر ارتقا یافته است.

این پهپاد از دو دوربین بهره می‌برد؛ یک دوربین در سکان عمودی آن برای دید جایگزین خلبان و یک دوربین هم زیر بدنه برای فاز نشست و برخاست تعبیه شده است.

این پهپاد همچنین از آنتن گیرنده "جی‌پی‌اس" و "گلوناس" و آنتن فرستنده دیتا در دو باند مختلف بهره می‌برد، علاوه بر این، این پهپاد از آنتن‌های آرایه فازی و قابلیت ضبط اطلاعات نیز بهره می‌برد.

سردار حسینعلیآقادادی با اشاره به اینکه صنعت هوایی از اول انقلاب تحریم شد، گفت: در وهله اول شروع به قطعه‌سازی برای صنعت هوایی کردیم، بعد در دهه ۸۰ با کسب تجربه از دفاع مقدس وارد حوزه طراحی هواگردها (هواپیماها و بالگردها و پهپادها) شدیم.

وی با بیان اینکه در دوره سوم یعنی دهه ۹۰ (از ۸۰ تا ۹۰) دستاوردهای دانش طراحی را عملیاتی کردیم، گفت: بعد از این دهه توانستیم حدود ۲۰ نوع پهپاد تولید کنیم و تحویل نیروهای مسلح دهیم.

وی با اشاره برگزاری سه نمایشگاه صنایع هوایی و دفاعی کشور در مهرآباد، مصلا و باغ موزه دفاع مقدس گفت: در حوزه تولید هواپیما هم ابتدا هواپیماهای سبک را تولید کردیم و هواپیماهای موجود را ارتقا دادیم و در دوره بعد هواپیماهای مختلف در کلاس‌های متفاوت ساختیم که این دستاورد به ساخت و تولید جنگنده پیشرفته کوثر رسید.‌

جانشین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به طراحی و ساخت بالگردها در کشور نیز گفت: نخست بالگردهای موجود ارتقا داده و تسلیح شد بعد به طراحی و تولید انواع بالگرد منطبق با همه استانداردهای بین المللیپرداختیم.

وی همچنین با اشاره به صرفه‌جویی ۳۶۰ میلیون دلاری در حوزه قطعه‌سازی گلوگاهی با ساخت ۲۰۰ هزار قطعه گفت: در حوزه پهپادی هم به بالاترین سطح رسیده‌ایم و و علاوه بر ساخت جنگنده پیشرفته کوثر در حوزه ساخت موتورها و پیشرانه‌ها نیز موفق شدیم با اتکا به توان داخلی موتور ملی اوج را بسازیم.

امیر سرتیپ دوم شاهرخ شهرام مدیرعامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع نیز با دعوت از عموم مردم برای بازدید از دستاوردهای دفاعی کشور گفت: همه دستاوردهای دفاعی کشور که نمودار قدرت دفاعی کشور و توان داخلی و ملی است در معرض دید مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر صنعت دفاعی و الکترونیکی کشور در مقایسه با قبل از انقلاب افزود: در حوزه اپتیک و الکترواپتیک قبل از انقلاب چیزی نداشتیم ولی الان دوربین‌های دید در شب و حرارتی با دقت بسیار بالا در سطح انفرادی و نیز با قابلیت نصب روی انواع سامانه‌های زمینی و هوایی تولید می‌کنیم که توان و قابلیت‌های عملیاتی نیروهای ما را بسیار بالا می‌برد.

وی با بیان این که نرم افزارهای لازم تمام سامانه‌های الکترونیکی و دیجیتالی را خودمان تولید می‌کنیم گفت: ما از ظرفیت‌های موجود داخلی به درستی استفاده کرده ایم و توانسته ایم نرم افزارهای مختلف را در همه حوزه‌ها تولید و صادر کنیم که اساس ایجاد ارتباط امن را مهیا می‌کند و در این راه از تجربه‌های دفاع مقدس، از تجربه و دانش پیشکسوت‌ها و نخبگان دانشگاهی به خوبی بهره برده ایم.

مدیرعامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع با بیان این که در حوزه «پاد» نیز پیشرفت فوق العاده داشته ایم، گفت: پادبرای مقابله با جنگ الکترونیکی است و سیستمی است که روی هواپیما نصب می‌شود و می‌تواند جنگ الکترونیک ایجاد کند و رادارهای دشمن را مختل کند و دید راداری هواپیماهای آنها را کور کند.

سید مجید هدایت مدیرعامل سازمان توسعه صنایع انرژی وزارت دفاع نیز با اشاره به این که این همه پیشرفت را با اتکا به توان داخلی و نیروهای متعهد و انقلابی و کم توقع به دست آورده ایم گفت: در حوزه پهپاد هیچ کسی یا کشوری حتی یک پهپاد به ما نداد و خودمان آن را طراحی و تولید کردیم.

وی با اشاره به اهمیت تولید ذخیره سازهای انرژی گفت: الان همه باطری‌ها از ۴۰۰ میلی آمپر تا ۱۴۰۰۰ آمپر را خودمان تولید می‌کنیم که عمده مصارف آنها در حوزه دفاعی و نظامی است.

وی با اشاره به این که همین باطری‌ها و ذخیره سازها در تمام شئونات زندگی اهمیت دارد گفت: ما توانستیم ساخت باطری لیتیوم را بومی سازی کنیم.

این مسئول صنایع دفاعی با بیان این که الان به قدرت طراحی پیشرفته و نوآوری‌ها بزرگ در فناوری‌های دفاعی رسیده ایم افزود: الان در زمینه باطری و ذخیره سازها بزرگترین تولید کننده غرب آسیا هستیم.

این پهپاد از موتور "J85" به‌عنوان پیشرانه بهره می‌برد.

تسنیم

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت