PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

دونالد ترامپ پروژه ایجاد ارتش فضایی را کلید زد

ترامپ با امضای فرمان ایجاد ارتش فضایی، رسما برنامه "جنگ ستارگان" خود را آغاز کرد. برنامه‌ای که بر اساس الگوی رونالد ریگان تنظیم شده است. برنامه‌ ایجاد ارتش فضایی، برنامه نظامی بزرگ و در عین حال پرهزینه‌ای است.

برنامه ایجاد ارتش فضایی در لحظه کنونی تنها یک فرمان است که طبق معمول و با تشریفات بسیار روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) در دفتر دونالد ترامپ در کاخ سفید امضا شد.

ایجاد "ارتش فضایی آمریکا" پروژه‌ای است زمان‌بر که اجرای آن مستلزم تامین بودجه‌ای کلان است. ارتش فضایی آمریکا قرار است در کنار ارتش، نیرو دریایی، تفنگداران دریایی، نیروی هوایی و گارد ساحلی، ششمین بازوی نظامی آمریکا را تشکیل دهد.

دیوید گولدفاین، فرمانده نیروهای هوایی آمریکا بر این باور است که موضوع راه‌اندازی ارتش فضایی آمریکا پروژه‌ای نیست که به‌زودی اجرایی شود. او گفته است که این پروژه شامل جزئیات بسیار پیچیده‌ای است که باید در مورد تک تک آن‌ها مذاکره و تصمیم‌گیری شود.

بر اساس قوانین ناظر بر ارتش آمریکا، عملکرد در عرصه فضانوردی و عملیات فضایی در شمار بخشی از وظایف نیروی هوایی این کشور به‌حساب می‌آید.

فضانورد ایکس ۳۷ بی نیروی هوایی آمریکا

فضانورد "ایکس ۳۷ بی" نیروی هوایی آمریکا

بر اساس فرمان امضا شده از سوی ترامپ، قرار است که ارتش فضایی نیز به‌عنوان زیر مجموعه نیروی هوایی این کشور عمل کند. این دقیقا همان رابطه‌ای است که مثلا در مورد تفنگداران دریایی و نیروی دریایی آمریکا صدق می‌کند.

رقابت در فضا

این نخستین باری نیست که ترامپ خواستار ایجاد ارتش فضایی می‌شود. او در مراسم امضای فرمان ایجاد این ارتش فضایی گفته است که «ما باید بر آمادگی خود بیافزاییم.»

ترامپ الزام ایجاد ارتش فضایی را در ارتباط با مسائل امنیت ملی توضیح داده است. ترامپ آشکارا از حکومت بر فضا سخن گفته و تاکید کرده که در این عرصه رقابت شدیدی با روسیه و چین وجود دارد.

البته باید یادآور شد که در چارچوب راهکارهای ناظر بر جنگ مدرن دفاع فضایی نقش مهمی یافته است. نقشی که تنها به تکنولوژی ماهواره‌ای محدود نمی‌شود.

جنگ ستارگان

سرپرست وزارت دفاع آمریکا، پاتریک شاناهان یکی از طرفداران جدی پروژه ایجاد ارتش فضایی است. او که پیش از این مدیریت شرکت بوئینگ را برعهده داشت، خواستار اختصاص بیش از پنج میلیارد دلار برای پروژه ایجاد ارتش فضایی شده است.

رونالد ریگان و پروژه جنگ ستارگان

رونالد ریگان و پروژه "جنگ ستارگان"

این در حالی است که جیمز متیس، وزیر پیشین دفاع این کشور کمتر از شاناهان برای ایجاد این ارتش فضایی اهمیت قائل بود و همین موضوع نیز از جمله موارد مورد اختلاف بین او و ترامپ به حساب می‌آمد.

برنامه ایجاد ارتش فضایی از سوی ترامپ یادآور پروژه جنگ ستارگان رونالد ریگان است. ریگان از پروژه SDI به عنوان چتر دفاعی سخن گفته بود. پروژه‌ای که ظرف پنج سال نخست اجرا ۲۹ میلیارد دلار هزینه در پی داشت و نتوانست به اهداف تکنیکی تعیین شده خود دست یابد.

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت