PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

سقوط یک فروند اف 5 در دزفول

یک فروند اف ۵ در دزفول سقوط کرد

ظهر امروز یک فروند هواپیمای اف-۵ در دزفول سقوط کرد. شهید سرهنگ منوچهر فتاحی در حادثه سقوط اف۵ نیروی هوایی ارتش در دزفول امروز به شهادت رسیدند. 

به گزارش وب‌سایت نیروی هوایی ارتش ایران این جنگنده F-۵ پایگاه هوایی دزفول پیش از ظهر یکشنبه ۲۶ اوت (۴ شهریور) در حین پرواز آموزشی به دلیل نقص فنی دچار سانحه شد. این وب‌سایت در گزارش خود اعلام کرد که «در این سانحه که منجر به شهادت یکی از خلبانان شد، هواپیما با مهارت خلبان دیگر تحت کنترل قرار گرفت و با کمترین آسیب در حاشیه باند پرواز متوقف شد.»

خلبان مربی سرهنگ منوچهر فتاحی در این سانحه جان خود را از دست داد و سرنشین دیگر این هواپیما به دلیل جراحت به بیمارستان منتقل شده است.

روابط عمومی پایگاه هوایی دزفول اعلام کرده است که در این سانحه که منجر به شهادت خلبانان مربی شد، هواپیما با مهارت خلبان دیگر تحت کنترل قرار گرفت و با کمترین آسیب در حاشیه باند پرواز متوقف شد.

به گفته نیروی هوایی ارتش ایران دلیل این حادثه هنوز مشخص نیست و کارشناسان پایگاه هوایی دزفول مشغول بررسی علت این سانحه هستند.

رسانه‌های ایران این هواپیما را جنگنده اف-۵ تایگر معرفی کرده‌‌اند.

هواپیماهای F-۵ در پایگاه هوایی چهارم شکاری یا پایگاه هوایی وحدتی دزفول نگهداری می‌شوند و واکنش سریع به تهاجم هوایی و عملیات ضربتی از وظایف این پایگاه است.

زنده یاد سرهنگ منوچهر فتاحی سال ۱۳۵۳ در شهر سرپل ذهاب به دنیا آمد. او در سال ۱۳۷۳ وارد دانشگاه هوایی شد. سرهنگ فتاحی بعد از فارغ التحصیل شدن از این دانشگاه و انتخابش به عنوان خلبان شکاری، ادامه فعالیت خود را در شهرهای تبریز و دزفول گذراند.

زنده یاد فتاحی تمامی مدارج ترقی را در هواپیمای شکاری اف-۵ مدل E با موفقیت طی کرد. وی سالها به عنوان استاد خلبان، شاگردان زیادی را برای ارتش جمهوری اسلامی ایران تربیت کرد. وی همچنین سالها به عنوان خلبان تست هواپیمای اف-۵ خدمات شایانی ارائه داد.

سرهنگ فتاحی که از سنین کودکی از نعمت داشتن پدر محروم بود، با تلاش بسیار به جایگاه رفیع خود در نیروی هوایی ارتش رسید. وی فردی بسیار اخلاق مدار بود و در میان همکاران خود به شجاع بودن و علم محور بودن شهرت داشت.

 

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت