PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

راه برای بررسی امکان پروازهای تجاری پهپادها در آمریکا باز شد

سازمان هوایی آمریکا نام شش ایالت را در این کشور اعلام کرده که قرار است استفاده تجاری از پهپادها در آنها آزمایش شود.

اداره فدرال هوانوردی آمریکا اعلام کرده که بررسی امکان پروازهای تجاری پهپادها در پایگاه‌هایی در ایالت‌های آلاسکا، تگزاس، داکوتای شمالی، نوادا، نیویورک و ویرجینیا آغاز می‌شود.

هرچند تاکنون این هواپیماهای بی‌سرنشین عمدتا در بخش نظامی استفاده شده‌اند، ولی بخش تجاری هم به فکر قابلیت‌های این ابزار است.

ارسال بسته‌های پستی، فیلم‌برداری و گزارش‌دهی برای رسانه‌ها، نمایش ابعاد املاک بزرگ و وسیع برای دلالان معاملات ملکی، تولید فیلم‌های سینمایی و ردیابی گونه‌های در خطر حیات وحش می‌تواند از استفاده‌های تجاری پهپادها باشد.

مایکل هیورتا، رئیس اداره فدرال هوانوردی آمریکا (FAA)، می‌گوید اولویت این سازمان، ایمنی پرواز این هواپیماهای کوچک است.

استفاده از پهپادها در عملیات‌های نظامی آمریکا و تلفات غیرنظامی حملات انجام‌شده با آن در سال‌های اخیر، انتقادبرانگیز شده است.

از جمله اخیرا گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد از آمریکا خواست اطلاعات بیشتری درباره عملیات هواپیماهای بی‌سرنشین و تلفات غیرنظامی آن منتشر کند.

امیدواری بخش تجاری

Image captionشرکت آمازون می‌گوید بنا دارد از یک نوع پهپاد هلی‌کوپتری برای ارسال بسته‌ها استفاده کند

کمتر از یک ماه پیش شرکت آمازون اعلام کرد بنا دارد برای رساندن هرچه سریع‌تر کالا به مشتریان خود، از نوعی هلیکوپتر بی‌سرنشین استفاده کند.

این بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی توزیع کالا در جهان، از آزمایش یک پهپاد خبر داد که می‌تواند در ظرف نیم ساعت، بسته خریداری‌شده را به مشتری تحویل بدهد.

پلیس و دیگر بخش‌های اورژانسی هم امیدوارند بتوانند از پهپادها برای کاهش جرم، عکس‌برداری از صحنه جنایت و یا در عملیات‌های جست‌وجو و نجات استفاده کنند.

اعزام یک هلی‌کوپتر می‌تواند صدها دلار به ازای هر ساعت هزینه داشته باشد ولی یک ماشین پرنده بی‌سرنشین را می‌توان با ۲۵ دلار هم تهیه کرد.

اداره فدرال هوانوردی آمریکا برآورد می‌کند ظرف پنج سال نخست قانونی‌شدن پرواز اشیای پرنده، ۷۵۰۰ دستگاه از این پرنده‌ها در سرتاسر آسمان آمریکا به پرواز در آمده باشند.

با این حال این گام‌ها به سوی آزادشدن پرواز پهپادهای تجاری در آمریکا، اعتراض‌هایی هم از جانب محافظه‌کاران و هم از جانب حامیان حقوق فردی برانگیخته است.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا یک سال پیش در گزارشی ابراز نگرانی کرده بود که اجازه‌دادن به پرواز پهپادها باعث می‌شود "همه حرکات شهروندان آمریکا توسط مقامات رصد، ردگیری، ضبط و بررسی شود."

از سوی دیگر عده‌ای به اشتغال‌زایی این صنعت نوظهور امیدوار هستند. از جمله یک تحقیق که به پشیتبانی بخش خصوصی انجام شده، پیش‌بینی می‌کند که در سه سال نخست آزاد شدن پرواز پهپادها در آمریکا، ۷۰ هزار شغل در این کشور ایجاد می‌شود.

همین تحقیق می‌گوید بازار مالی پهپادها در جهان، می‌تواند در یک دهه آینده تا ۸۹ میلیارد دلار برسد.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت