PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

شروع به کار پهپاد محیط زیست گلستان با نام طرلان

 پهپادها به کمک محیط بانان می آید

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان گلستان از آغاز به کار پهپاد دارای سنسورهای حرارتی و دید در شب خبر داد که توانایی رصد و پایش حیات‌وحش، حریق و شکارچیان غیرمجاز را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، امیر عبدوس صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به استفاده از پهپاد برای رصد و پایش هوایی مناطق جنگلی اظهار داشت: پهپاد پیشرفته با نام "طرلان" به مناسبت هفته دولت آغاز به کار کرده و پس از این با پایش هوایی مناطق تحت مدیریت محیط زیست گلستان به کمک محیط‌بانان می‌آید.

وی بیان داشت: میزان مساحت مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان گلستان بیش از 230 هزار هکتار است و با توجه به کمبود نیروی اجرایی در مناطق، این پهپاد می‌تواند در 3 نوبت متوالی پروازی تا شعاع 15 کیلومتر داشته و مناطق را پایش نماید.

وی خاطرنشان کرد: این پهپاد دارای سنسور حرارتی و دوربین‌های مادون قرمز و با زوم بالا بوده و قدرت شناسایی شکارچیان غیرمجاز، وضعیت زیستگاه‌ها، سرشماری حیات وحش، پایش تخریب و تصرف را حتی در زمان شب هم داراست.

عبدوس گفت: این پرنده کاربردهای متنوعی دارد که مهم‌ترین آنها در شناسایی متخلفان صید و شکار، رصد حریق یا حوادث غیرمترقبه و نقشه برداری و ژئوفتومتری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان با اشاره قصد خرید تعداد بیشتری از این نوع پهپادها گفت: هرچند تلاش ما این است که مناطق تحت مدیریت محیط زیست گلستان را تحت پوشش دوربین‌های حرارتی و مادون قرمز قرار داده و امید داریم با این روش آمار تخلفات شکار و صید به صورت محسوسی کاهش یابد اما باز هم به همکاری و یاری مردم در حفاظت از تنوع زیستی غنی استان گلستان، نیازمندیم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت