PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

خوروی پرنده بدون سرنشین هیدروژنی تلفیقی از SUV و پهپاد

شرکت آمریکایی "الاکای تکنولوژی"(Alaka'i Technologies) موفق به ساخت یک هواگرد بدون سرنشین مبتنی بر سوخت هیدروژن شد که شکل ظاهری آن بین یک هلی‌کوپتر و یک خودروی شاسی‌بلند است.

دیلی میل: 

به گفته شرکت سازنده، این پهپاد می‌تواند برای بارگیری و یا به عنوان آمبولانس و همچنین تاکسی مورد استفاده قرار گیرد.

همانند دیگر پهپادها، اسکای نیز می‌تواند به صورت عمودی برخاسته و فرود آید. اسکای می‌تواند مسافت ۴۰۰ مایل (۳۰۰ کیلومتر) را با سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت (۱۹۳ کیلومتر بر ساعت) در هر پرواز طی کند و قادر به حمل تجهیزات تا وزن ۱۰۰۰ پوند (۴۵۴ کیلوگرم) است.

به گفته "Vertical Flight Society" علاوه بر شرکت مذکور شرکت‌های نامی دیگر از جمله بوئینگ و ایرباس نیز در حال توسعه پهپاد مبتنی بر سوخت هیدروژن هستند. اوایل سال جاری نمونه اولیه پهپادهای شرکت‌های بوئینگ و ایرباس پرواز آزمایشی خود را با موفقیت به پایان رساندند.

اکثر پهپادهایی که تاکنون توسعه داده شده‌اند مبتنی بر باتری هستند و این موضوع نیز سبب سنگینی وزن آنها و محدود شدن مسافتی که طی خواهند کرد، شده است اما اسکای از سلول‌های سوخت هیدروژن استفاده می‌کند و این به معنی آن است که بسیار سبک‌تر از دیگر پهپادها است و این موضوع سبب انعطاف‌پذیری بیشتر آن نیز شده است.

همانطور که در ابتدا گفتیم اسکای ظاهری بین هواگرد و "خودروی شاسی‌بلند"(SUV) دارد. خودروی شاسی‌بلند یا اس‌یووی(sport utility vehicle یا به‌طور مخفف SUV) به گونه‌ای از خودروها می‌گویند که برای کاربرد بیابانی و پیمودن مسیرهای ناهموار طراحی شده‌اند. این خودروها معمولاً دو دیفرانسیل هستند و فاصلهٔ محور آنها تا سطح زمین بیشتر از خودروهای عادی است.

سلول‌های سوخت هیدروژن با ایجاد الکتریسیته و مخلوط کردن هیدروژن و اکسیژن نیروی مورد نیاز باتری و موتور تعبیه شده درون این پهپاد را تأمین می‌کنند.

 

درخواست خدمات پهپادی


 فروش جمر


فروش سامانه های مقابله با پهپاد


اعلام مفقودی پهپاد


ثبت نام بیمه پهپاد و خلبان


شرایط تدریس و مربی گری و برگزاری دوره های آموزشی


 لیست مدارک مورد نیاز برای صدور پلاک موقت و شناسنامه برای پهپاد 


 ثبت نام آنلاین دوره های آموزشی


 آشنایی با مناطق پرواز ممنوع


نقشه هوایی هوشمند مناطق مختلف پرواز ایران و مناطق پرواز ممنوع


 

پلاک پهپاد


بیمه پهپاد


آموزش خلبانی پهپاد


مناطق پرواز ممنوع


دوره های آموزشی پهپاد

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت