PAHPADHA پهپادها

Intelligent Aerospace Center

02128426036
INFO@PAHPADHA.COM

کارگروه پرنده های بدون سرنشین ( پهپاد ) اتحادیه صنایع هوایی و فضایی

کارگروه پرنده های بدون سرنشین ( پهپاد ) اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران

کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران با مصوبه شورای عالی امنیت ملی با موضوع ساماندهی کلیه کاربران، تولید کنندگان، بهره برداران، فروشندگان و واردکنندگان پهپادهای غیر نظامی و اقلام آن و همچنین ماده 122 قانون امور گمرکی مصوب هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی که در آن ورود هر گونه دستگاه های فیلم برداری، عکس برداری و نقشه برداری هوایی را منوط به مجوز نموده، در ابتدای سال 1394 فعالیت خود را با همکاری سایر نهادهای کشوری در قالب « طرح ساماندهی پهپادهی غیر نظامی » آغاز کرد. اکنون از مجموع شرکت های فعال و دانش بنیان در حوزه پهپاد کشور بیش از 140 شرکت و موسسه عضو طرح ساماندهی پهپاد شده و به تولید، واردات، فروش، تعمیر و نگهداری، آموزش و یا خدمات پهپاد (طراحی و ساخت پهپاد -طراحی و ساخت ربات پرنده-طراحی و ساخت مولتی روتور-دوره آموزشی پهپاد-تصویر برادری هوایی-فیلم برداری هوایی-نقشه برادری هوایی-پهپاد آتش نشان-پهپاد امدادگر-سم پاشی هوایی-طیف سنجی سنجش از دور-مایع پاشی هوایی-ایجاد و اختلال ارتباطات-بازرسی هوایی خطوط انتقال برق-بازرسی و نظارت هوایی خطوط انتقال نفت و گاز ) اشتغال دارند. تعداد 450 واحد صنفی در سراسر کشور وارد طرح ساماندهی پهپادهای غیرنظامی شده که بیش از 350 آتلیه و کانون آگهی و تبلیغاتی بوده و مابقی مجموعه ها فروشگاهی، فرهنگی، ورزشی و عام المنفعه هستند. بیش از 700 شناسنامه برای پهپادهای غیر نظامی صادر و بیش ا ز 400 شناسنامه در حال صدور می باشد.

همچنین تا پیش از برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران، بیش از 2000 نفر از متخصصان و علاقه مندان به صورت ساماندهی شده در 68 دوره و در بیش از 40 نقطه کشور ( مشهد، ساری، بهشهر، رشت، بندر انزلی، اردبیل، تبریز، شبستر، ارومیه، تهران، قزوین، یزد، کرمان، سنندج، اصفهان، شیراز، یاسوج، دزفول، اهواز، بوشهر، آبادان، کیش و .. ) آموزش « فناوری پهپاد، کاربردها، اصول ایمنی پرواز و مقررات و حریم های هوایی » دیده و گواهی نامه گرفته اند.

هفتاد هشتمین دوره قوانین و مقررات پهپاد استان گلستان دی ماه 96

 

در اکثر استان های کشور نمایندگی فعال برای ساماندهی پهپادها ایجاد شده و تعامل تنگاتنگی با پداجا، ناجا، هلال احمر، آتش نشانی، شورای تامین استانها و نهادهای امنیتی و هوایی شکل گرفته است.

با توجه به افزایش روز افزون کاربرد پهپادها در کشور، مرکز ساماندهی پهپادهای غیر نظامی امیدوار است با فراهم کردن بستر مناسب، فعالیت این صنعت را در کشور ساماندهی کرده و  در راستای آبادانی ایران اسلامی پیش ببرد.


آدرس دفتر مرکزی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و کارگروه پهپاد:

اتوبان همت امتداد غرب به شرق، کنار گذر خروجی کوهسار و شهر زیبا، خیابان پردیس، مجمتع واحدهای دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی، ساختمان پردیس1 ، طبقه اول ، واحد 13

 0098-21-40-44-35-17


0098-21-40-44-35-14

 

دیدگاه های بازدیدکنندگان

PAHPADHA CENTER شنبه، 18 فروردین 97 - 20:13 وبگاه

با سلام و درود بر شما.
ضمن تشکر از شما، شماره تماس های اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و کارگروه پهپاد در این صفحه نیز قرار گرفت.
با آرزوی سلامتی.

رضا حریری شنبه، 18 فروردین 97 - 17:22

درود در پاراگراف اول، شکل گرفته را اشتباه شکا گرفته تایپ کرده اند. لطفا تصحیح کنید. ضمنا خوبست در این صفحه که مربوط به پهپاد است شماره تماس کارگروه را بگذارید چون هرکس دنبال آن بگردد قطعا با دنبال کردن لینکها باین صفحه میآید. ارادتمندم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت